Російська Федерація продовжує йти шляхом самоізоляції. Наразі коло партнерів, як і військове співробітництво Росії, суттєво звузилося. Північна Корея — яскравий показник того, що партнером РФ можуть бути лише токсичні держави, а цивілізовані вже не шукають з нею партнерства. І причиною цього стало широкомасштабне вторгнення Росії в Україну на початку 2022 року. Такою думкою сьогодні, 1 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився політолог Антон Кучухідзе.
“Після вторгнення Росії в Україну у неї не залишилося іншого сценарію, окрім як самоізоляції та поглиблення співпраці з токсичними державами. Якщо, наприклад, подивитися на п’ятірку світових держав, щодо яких запроваджено найбільшу кількість санкцій, то це — Росія, Іран, Білорусь, Північна Корея і Сирія. У принципі, це той пул союзників, які між собою спілкуються в плані бізнесу, обговорюють якісь справи у сфері військово-технічного співробітництва тощо. Ось це їхній максимум”, — констатував політолог.
Він зазначив, що Росія ще намагається розігрувати карту з Китаєм.
“Десь це виходить непогано, особливо в частині продажу енергоресурсів і наповнення бюджету якраз таки іноземною валютою. Водночас Китай веде свою політику. Тому так відверто йти у військову кооперацію з Росією він не може. А спільно Китай і РФ намагаються впливати на Середню Азію”, — зазначив експерт.
Він уточнив, що для більшості цивілізованих демократичних країн, які будують відносини з усім світом, партнерство з РФ зараз небажане.
“Більшість країн все одно дивляться з оглядкою на міжнародні інституції та на санкції, які існують. Тому що їх можуть покарати за співпрацю з Росією. Навіть за політичні заяви на підтримку РФ. Водночас з кожним разом Росія все більше ізолює себе, не маючи адекватних можливостей для розвитку тих відносин, які вони мали, наприклад, до широкомасштабного вторгнення в Україну. Нагадаю, до лютого 2022 року РФ була за крок від запуску “Північного потоку 2″. А сьогодні її головним стратегічним партнером є Північна Корея. Це приклад того, яке місце зараз Російська Федерація займає в міжнародних відносинах”, — резюмував Антон Кучухідзе.
Читайте також: У Путіна і Кім Чен Ина збігається багато інтересів, — експерт про договір між РФ і КНДР