Дію “транспортного безвізу” продовжили Україна та Єврокомісія — деталі

Адина Валян и Сергей Деркач. Фото: uatv.ua

Єврокомісія продовжила лібералізацію транспортних перевезень з Україною ще на один рік. Дія угоди може бути автоматично продовжена до кінця 2025 року. Відповідний документ сьогодні, 20 червня, підписали єврокомісарка із питань транспорту Адіна Велян і заступник міністра з питань розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.

“Україна збільшила експорт до ЄС на дві третини за обсягом і на одну третину за вартістю. Щомісяця в обидві сторони експортується понад 300 тис. додаткових тонн товарів. Угода збільшила торговельний баланс ЄС з Україною на 500 млн євро на місяць, причому для більшості країн-членів, зокрема для тих, хто сусідить з Україною”, — розповіла про плюси чинної угоди Велян.

Вона також зауважила, що в ЄС бачать позитивні тенденції, зокрема, на національному рівні.

“Наприклад, польський експорт автомобільним транспортом в Україну збільшився на 72% з моменту укладення цієї угоди, а імпорт з України автомобільним транспортом збільшився на 49%. Румунський експорт автомобільним транспортом збільшився на 163%, а імпорт збільшився на 72%”, — доповнила Велян.

Українська сторона висловила сподівання, що така угода в майбутньому стане безстроковою.

“У нас також є цифри, що експорт з України, зокрема автомобільним транспортом, збільшився більш ніж на 40%, а також імпорт із країн-членів ЄС в Україну фактично на 44%. Ця угода дала хороший економічний ефект для України та країн-членів ЄС”, — акцентував Деркач.

Він не виключає, що вже незабаром тимчасові рішення будуть постійними.

“Сподіваюся, ми зустрінемося через рік або 18 місяців для підписання, можливо, якогось іншого документа, не тільки для продовження цієї угоди, а й для того, щоб було постійне рішення про те, що дозволів не буде. А буде лібералізація перевезень автоперевізниками між Україною та країнами ЄС”, — заявив Деркач.

Читайте також: Шлях у ЄС: на якому етапі перебуває Україна (ВІДЕО)

Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення Росії автомобільні перевезення між Україною та країнами ЄС здійснювалися на основі фіксованої кількості дозволів.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна виконала сім рекомендацій Єврокомісії, що є підставою для ухвалення Радою ЄС рамки на переговори про членство України в ЄС. 

Прямий ефір