Дії Москви в Україні та Тегерана на Близькому Сході — ланки одного ланцюга, — Гольцман про загрозу “вісі зла”

Ростислав Гольцман. Скріншот: youtube.com

У Франції, Нідерландах, Бельгії стає зрозуміло, що ХАМАС — це терористи, а не представники якогось народу, не борці за свободу. Водночас НАТО зараз перебуває в дуже непростій ситуації. Таку думку сьогодні, 15 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова комісії з міжнародних зв’язків Спілки журналістів Ізраїлю Ростислав Гольцман.

“Наш ізраїльський жарт, що “хто б міг подумати, що перші “зоряні війни” будуть між Єменом та Ізраїлем”. Балістичні ракети, які запускаються з півдня Аравійського півострова, перехоплюються ізраїльською протиракетною системою “Хец” (“Стріла”), яка їх збиває ще в космосі. Потрібно розуміти, що за великим рахунком це — навчальні стрільби, які проводять іранці ракетами, що можуть потенційно нести ядерні боєголовки, і мета — це не Ізраїль, а Європа”, — сказав він.

І, вважає Гольцман, у такій ситуації європейці зараз — і НАТО, і Європейський Союз — перебувають перед дуже непростим вибором.

“Дуже не хочеться виходити з того стану, можливо, не найкращого, але комфортного. Можна сказати, що це заплющування очей, але в якийсь момент потрібно собі визнати — так, ми маємо справу з агресивною віссю Москва – Тегеран. Так, і дії Москви в Україні, і дії Ірану на Близькому Сході — це ланки одного ланцюга. Це не якісь претензії на територію або щось у цьому роді, або утвердження прав якихось народів. У жодному разі. Це — війна цивілізацій. І якщо зараз колективний Захід, про який так любить говорити Путін, не об’єднається, не мобілізується і не завдає удару у відповідь по цих дикунах, то наслідки найнепередбачуваніші. І, на жаль, навпаки, передбачувані, які не хотілося б, щоб ці ракети долітали”, — каже голова комісії з міжнародних зв’язків Спілки журналістів Ізраїлю.

За його словами, не випадково США і Велика Британія тримають свій флот і в Перській затоці, і в Середземному морі, і вони теж збивали балістичні ракети, які запускають хусити.

“Ще раз повторюю — це не більше ніж навчальні стрільби, це треба розуміти. Тому що, якби вони стріляли по Ізраїлю, то є позиції куди зручніші. І коли стріляєш по Ізраїлю, більше шансів або влучити по Йорданії, або щоб ракета впала в море. Все набагато серйозніше. Але ні НАТО, ні Європа наразі до цього не готові, але, як бачимо, їх просто до цього рішення вже підштовхують самі терористи, вибір тут невеликий. Так, терористи ховатимуться, але насамперед це не питання до цих професійних партизанів, а питання до Європи — час вирішувати, перед вами агресивна вісь — Москва – Тегеран, вирішуйте, поки не пізно”, — резюмував Ростислав Гольцман.

Читайте також: Розмова між Путіним і Нетаньягу була за ініціативою російської сторони — мету глави Кремля окреслив експосол

Нагадаємо, як заявила головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко, Росія, Іран і КНДР не сформували міцного союзу або реальної “вісі зла”. Кожна сторона завдяки тимчасовій співпраці розв’язує нагальні завдання і закриває прогалини у військовій або безпековій сфері за рахунок інших.

Прямий ефір