Діяльність України з повернення Криму змінює стратегію і тактику партнерів РФ, — Чистіков

Ілюстративне фото: t.me/yellowribbon_ua

Після повномасштабного вторгнення Росії Україна дала сигнал світові про те, що окрім дипломатичних шляхів усе-таки на перший план виходить військовий спосіб повернення Криму, що підтверджує і президент України Володимир Зеленський, і перші особи держави, і військове керівництво. Про це сьогодні, 27 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков.

За його словами, це було задекларовано на другому саміті, і це зрозуміли вже міжнародні партнери, які підтримують Україну.

“Також Кримська платформа і саміт Кримської платформи показують, демонструють світу і окупаційним військам, що кількість учасників зростає. Крім того, з кількістю учасників зростає і кількість регіонів, які приєднуються до Кримської платформи. Так, після другого саміту Кримської платформи президент України дав доручення Міністерству закордонних справ вести активну роботу в країнах глобального Півдня. Крім того, активна діяльність України з повернення Криму змінює також стратегію і тактику так званих партнерів РФ. Тепер вони вже переглядають відносини з РФ не в бік їхнього покращення. І це також є тим результатом, до яких прагне Кримська платформа”, — сказав Чистіков.

Заступник постпреда додав, що також Кримська платформа і Україна демонструють світові, що Київ готовий не тільки повернути території, але вже й напрацьовано перші кроки, які реалізовуватимуться державою після деокупації, і спрямовані вони не тільки на територію, а й жителів тимчасово окупованого Криму стосовно їхньої реінтеграції в український простір.

“Щоб це відбувалося якомога скоріше, тому що ми розуміємо, що вже понад 9 років російської пропаганди не минають безслідно, тому наразі напрацьовуються кроки як економічного, адміністративного, так і гуманітарного спрямування, і частково вони були презентовані на Кримській платформі. Як говорив президент України, ці кроки мають бути більш чіткими, зрозумілими не тільки міжнародним партнерам, а й жителям тимчасово окупованого Криму”, — каже Чистіков.

Він пояснив, що Україна дає пропозиції щодо механізму реінтеграції Криму та напрямки діяльності, а партнери озвучують свою підтримку.

Зазначимо, що міжнародний саміт Кримської платформи в Києві — це вже третя за рахунком зустріч лідерів країн та урядів. Традиційно обговорювали питання територіальної цілісності, майбутнє Кримського півострова після його деокупації та гуманітарну політику. Одна з ключових тем — Азово-Чорноморський регіон як основа для роботи “зернових коридорів”. У МЗС України заявляють, що саміт Кримської платформи має дати ще один сигнал про те, що ніякої торгівлі навколо питання Криму не може бути.

Читайте також: Говорили про місце Криму як частини України в повоєнному світі, — Чубаров про саміт Кримської платформи

Нагадаємо, 23 серпня у Києві відбувся ІІІ Саміт міжнародної Кримської платформи. Участь у ньому взяли представники 63 держав. Саміт Кримської платформи відбувався у чотирьох форматах: зустрічі на рівні лідерів держав, парламентські саміти, експертні зустрічі та наради міністрів закордонних справ. Обговорювали питання територіальної цілісності, майбутнє Кримського півострова після його деокупації та гуманітарну політику.

Прямий ефір