Операція українських розвідників із використанням морського дрона Magura V5 для збиття російських гелікоптерів Мі-8 стала унікальною подією, яка привернула увагу завдяки своїй інноваційності. Цей випадок демонструє високий рівень інженерної думки українських фахівців. Про це сьогодні, 2 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені О. К. Антонова Валерій Романенко.
“Наші інженери та конструктори створили комбінований засіб — безпілотник, який має ще й вогневі засоби для самооборони та підтримки дій інших безпілотників“, — зазначив експерт.
Для того, щоби безпілотник міг успішно виконувати своє завдання, було вирішено кілька найскладніших технічних завдань, пояснив він.
“Щоб застосовувати подібні системи, потрібно створити, по-перше, хорошу систему виявлення ворожого об’єкта, який завдає удару по безпілотниках. Крім того, чудову прицільну систему, а також адаптувати саму ракету до надводного використання. Потрібно розуміти, що під час руху ракета буде заливатися морською водою. Тобто вона має безвідмовно працювати в складних морських умовах. І всі ці завдання вдалося вирішити“, — зазначив Романенко.
Важливою деталлю є розроблена для морського дрона Magura V5 прицільна система, яка стабільно працює, попри складні морські умови та рух катера. Момент пуску ракети, за словами авіаексперта, продемонстрував високу точність і ефективність українського обладнання.
Попри те, що російські гелікоптери були оснащені складними системами оборони, такими як теплові пастки, вони не змогли запобігти ураженню.
“На відео видно, як вертоліт активно відстрілює теплові пастки. Росіяни були готові до того, що українські катери будуть озброєні“, — зазначив Романенко.
В результаті операції було збито два гелікоптери, і обидва екіпажі загинули.
“Екіпажі були в морських рятувальних костюмах (МРК), але гелікоптери не обладнані системою кондиціонування цих костюмів. Тому, що є ці костюми, що немає. Навряд чи їх врятували протягом 20-30 хвилин, а в зимовому морі більше людина не витримує“, — наголосив експерт.
Читайте також: Українські воїни завдали історичного удару по агресору — кадри знищення морським дроном гелікоптера РФ
Нагадаємо, що сьогодні, 2 січня, в Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що українські розвідники знищили два російські вертольоти в Чорному морі, ще один вертоліт був підбитий.
Читайте також: Російський флот під прицілом морських дронів: блискучі українські спецоперації в Чорному морі та їхні наслідки