“ДЕТИ”: акція пам’яті загиблих від російського авіаудару по драмтеатру Маріуполя відбулася в Празі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У річницю знищення російською армією Маріупольського драмтеатру десятки українських біженців і місцевих активістів зібралися біля Національного театру в Празі (Чехія) з плакатами та українськими прапорами, повідомляє FREEДОМ.

Перед будівлею театру вони написали слово: “ДЕТИ”. Такий самий напис був і біля знищеного російськими окупантами театру в Маріуполі.

“Сьогодні ми тут, тому що хочемо згадати жахливий момент в історії, який стався в Маріуполі, коли російські воєнні злочинці, коли російська армія обстріляла театр, де було написано “діти”. Це було спеціально написано російською мовою, тому що люди, які намагалися втекти від обстрілів, від ракетних атак на місто, намагалися зберегти своє життя саме в цьому театрі в центрі міста. Це дуже відоме, дуже важливе місце для людей, для Маріуполя”, — розповів організатор акції Святослав Каліщук.

За словами учасників акції, ніколи ніхто не зможе забути цю трагедію, а Україна й українці зроблять усе, щоб перемогти.

“Ми намалювали тут слово “дети” російською просто для того, щоб відтворити ту саму ситуацію, коли люди намагалися показати окупантам, що вони цивільні, що вони просто намагаються врятувати своє життя. Але це не запобігло злочину, не завадило воєнним злочинцям убити їх усіх. І це велика трагедія, ми ніколи цього не забудемо, і ми зробимо все можливе, щоб перемогти”, — заявив учасник акції Кирило Безруков.

Читайте також: Роковини авіанальоту РФ на лікарню в Маріуполі: якими були наслідки (ВІДЕО)

Прямий ефір