Десятки типів БпЛА, унікальні ASTRID і системи РЕБ: як львівська компанія допомагає українським військовим (ВІДЕО)

БпЛА-бомбер ASTRID. Скріншот: uatv.ua

Уже понад два роки одна з львівських родин займається виготовленням дронів для української армії. Компанію з виробництва безпілотників Андрій та Ольга створили після початку повномасштабної війни Росії проти України. Уже зараз львів’яни випускають десятки різних типів безпілотних літальних апаратів, а також систем радіоелектронної боротьби. Крім цього, родина створила унікальні дрони-бомбери. Кількість виробленої продукції рахують уже в тисячах, інформує FREEДОМ.

Унікальний БпЛА-бомбер ASTRID був розроблений компанією львів’янина Андрія Малишева. Цей дрон може літати без бойової частини до 105 хвилин, а з боєприпасом — 30 хвилин, при дальності польоту 35 кілометрів. Головними перевагами ASTRID є його багаторазове використання і широкий функціонал.

“Перевага ASTRID у тому, що ви можете його використовувати не тільки як бомбер, ви можете його використовувати як ретранслятор, тому що він довго висить у повітрі. Він компактний. Тобто для груп розвідки, які працюють, його можна розкласти, запустити, провести розвідку, потім приземлитися і скласти”, — пояснює інженер безпілотної авіації Андрій Малишев.

Виробництвом безпілотників сім’я Ольги та Андрія зайнялася незадовго після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Андрій — інженер безпілотної авіації, захоплювався цим заняттям ще до початку війни, тож у лютому 2022 року, коли загарбники розпочали масштабний наступ, зрозумів, що мусить займатися саме розробкою та виготовленням літальних апаратів, адже це невід’ємна частина сучасної війни. У компанії вже працює близько 50 осіб.

“(FPV) 13-ка, яка летить в один бік, несе бойову частину. На її базі ми можемо зробити різне: і зі скиданням, і розвідку, і термокамеру, і нічну камеру, і цифрову. Літає він довго. Хлопці говорили, що десь 3 кг було на 32 кілометри”, — розповідає співробітник компанії з виробництва дронів Тарас.

Наразі компанія збирає та виготовляє десятки різних БпЛА, а також РЕБи, оскільки зараз вони потрібні в кожному окопі, на кожному автомобілі, для кожної групи військовослужбовців, яка виконує бойові завдання.

“Від двох частот і вище робиться. Функція виконується — це захист для наших хлопців, щоб ворожі дрони не падали на них. Відповідно воно падає в радіусі від 100 до 350-500 метрів, уже є підтвердження такі від військових. За жовтень місяць РЕБів ми передали на військові частини десь 20 штук”, — розповідає співзасновниця компанії з виробництва дронів Ольга.

Сім’я намагається використовувати максимум деталей українського або європейського виробництва, деякі компоненти виготовляє сама на найбільшому в місті 3D-принтері.

“Ми друкуємо масово корпуси для наших багаторазових ASTRID. Маленькі якісь запчастини теж потрібно друкувати масово. У нас європейський принтер, не Китай”, — говорить Андрій Малишев.

Розробники не зупиняються на досягнутому, планують розвиватися та вдосконалювати свої вироби, адже запитів від українських військових на різні типи БпЛА, а також РЕБ стає дедалі більше. За час існування лабораторії на фронт уже передали близько 10 тисяч різних інженерних рішень.

Читайте також: РФ обладнала підземні шпиталі на окупованих територіях України — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір