Держпереворот у Нігері вигідний для РФ — розбір експерта

Андрій Каракуц. Скриншот: uatv.ua

Події в Нігері для Африканського континенту є дуже важливими. Поширення диктаторських режимів, повалення демократичного лідера, яке відбулося, є негативною тенденцією. І поява російських найманців ПВК “Вагнер”, поширення російського впливу на ключові країни Африки може призвести до того, що ці режими будуть більш стабільними й утримуватимуть владу. Про це заявив сьогодні, 3 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ кандидат історичних наук, голова громадської організації “Центр прикладних досліджень” Андрій Каракуц.

Серед головних причин держперевороту експерт зазначив відсутність економічного зростання та розчарування населення в уряді.

“Великий вплив отримали радикальні ісламісти, і, відповідно, боротьба з ними вже призвела до того, що населення розчарувалося у своїх правителях, у європейських країнах і, відповідно, очікує на якусь стабільність. І цю стабільність пропонують військові. Питання лише в тому, що схожі ситуації в інших країнах, коли приходили до влади військові — ситуацію кардинально не змінювали”, — зазначив Каракуц.

За його словами, РФ вигідно дестабілізувати ситуацію у країнах африканського континенту.

“Нігер був дуже важливою ланкою у контролі над нелегальною міграцією. Там розташовані бази, перевалкові пункти, через які багато мігрантів намагаються потрапити до країн Європи. І вважається, що це один із можливих задумів Російської Федерації в тому, щоб дестабілізувати цю країну, зробити з мігрантів зброю і направити їх до європейських країн. У Європейському Союзі вже чудово також це усвідомлюють”, — сказав гість ефіру.

Також він додав, що через територію Нігеру має проходити газопровід до країн ЄС і це один із важелів тиску для Росії на Європейський Союз.

“Ці країни також дуже важливі для постачання й урану, й інших ресурсів. І дуже важливо, що через територію Нігеру мав проходити газопровід з Нігерії до країн ЄС, і, відповідно, відкладання його реалізації також слугує інтересам Москви, тобто дозволить їм і надалі впливати на країни ЄС, тобто намагатися з ними про щось домовитися”, — додав Каракуц.

Читайте також: У Нігері відбувся військовий переворот: реакція світу (ВІДЕО)

Прямий ефір