“Дерибану не буде”: політтехнолог пояснив, навіщо Україні потрібна угода зі США щодо рідкоземельних металів

Прапори США та України. Фото: pravda.com

Американські інженери, фахівці, інвестори та бізнесмени перебуватимуть на території України в разі укладення угоди зі США щодо рідкоземельних металів. Вони вестимуть переговори з українським урядом, і це розумний підхід. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.

“Важливо приходити поступово до прагматичного реалістичного розуміння [цього питання]. Я, коли читаю коментарі з приводу “дерибану” України, мені смішно. Адже ці люди спокійно дивилися, як країну “дерибанять” 30 років українські олігархи. А тепер вибудовувати діалог на прагматичній основі з американцями їм не подобається. Це просто інфантилізм і вельми дитяча позиція”, — зазначає Постернак.

Велика частина родовищ різного роду цінних порід зосереджена на нині окупованих українських територіях. Без деокупації подібні спільні розробки неможливі. Тому керівник Центру політичної розвідки впевнений, що це питання буде порушено в процесі мирних переговорів.

“Далі — складання позиції, їхня боротьба, пошук компромісу. Дуже складний процес. Навряд чи він буде приємний для обох сторін, навряд чи буде настільки бажаний, щоб наприкінці шляху заявити, що одна чи інша сторони здобули перемогу. Україна розраховує, що отримає вагомі гарантії безпеки для свого подальшого державного існування в реальності, яка є де-факто на землі”, — сказав гість ефіру.

Постернак також нагадав, що президент України Володимир Зеленський натякнув щодо компромісу стосовно Курської області.

“Пів року минуло з моменту початку Курської операції, і він сказав, що дуже хоче подивитися, як Росія вибудовуватиме діалог щодо повернення територій цієї області. Можливо, якісь сюрпризи і для України будуть у цьому відношенні. Ми пересуваємося до теми обміну територій, і дуже важливо, які території України спробують повернути за рахунок Курської області. Теоретично, це може бути Енергодар і Запорізька АЕС”, — вважає спікер.

Читайте також: Розумна раціональна угода: можливості від угоди зі США щодо рідкісноземельних металів оцінив Постернак

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що Україна могла б постачати Сполученим Штатам рідкісноземельні елементи в обмін на військову допомогу.

Прямий ефір