Село Кліщіївка Донецької області повністю знищене російськими окупантами і непридатне для життя. 17 вересня штурмовики бригади Національної поліції України “Лють” повідомили про звільнення населеного пункту, а нещодавно розповіли кореспондентці телеканалу FREEДОМ Анастасії Волковій подробиці успішної операції з деокупації села.
Кліщіївка розташована приблизно за 6 км на південний захід від Бахмута. Сили оборони України штурмували село протягом майже чотирьох місяців. 17 вересня українські бійці завершили деокупацію села. Військовослужбовцям вдалося відкинути противника і закріпитися. Як згадує штурмовик полку “Цунамі” ОШБр Нацполіції “Лють” Юрій, це було вкрай нелегко.
“Найбільше нас арта крила, і камікадзе. Під час першого мого виходу над головою літало чотири дрони. Один коригував, два були камікадзе, а четвертий я взагалі не знаю що. Дуже багато їх було. Під час останнього виходу вже був тільки один дрон. Або перебили цих БпЛАвців, або вони перейшли на інше місце. Але спочатку було дуже важко. Перший приліт був за 50 метрів, другий — за 20, а третій уже просто в тебе летить”, — розповів український захисник.
Найбільше Юрія вразило те, що росіяни дезінформовані про стан справ на лінії фронту.
“Я не знаю, чи їм щось не договорюють, чи що, але одного полоненого, коли брали, то він сказав, що “нам узагалі сказали, що Кліщіївка наша, і ми ходимо по ній як у себе вдома”. А ми, коли ліквідували сімох бійців до цього, дивимося, вони йдуть як у себе вдома. Ми прицілилися, дивимося, йдуть. Уже підійшли десь метрів на 150, тоді тільки відкрили вогонь”, — каже штурмовик.
За словами воїнів, звільнення Кліщіївки — це насамперед хороша командна робота.
“Ми там з однією бригадою добре здружилися, наприкінці воювали пліч-о-пліч. І сподобалося з ними працювати. В останньому бою ми вдвох поклали сімох і артилерія, напевно, шістьох. Добре так вийшло. Навіть сподобалося. Якби ще не було трьохсотих, то взагалі було б чудово”, — поділився Юрій.
До повномасштабного вторгнення в Кліщіївці мешкало трохи більше як 400 мирних жителів. У листопаді минулого року за цей населений пункт почалися важкі бої, і люди змушені були виїхати до більш мирних регіонів України. Від січня до вересня під час окупації росармія зруйнувала там усю цивільну інфраструктуру.
“Розбиті будинки, пошкоджені артилерією посадки. Колись було там цивільне життя безтурботне, а зараз там просто хаос і руйнування. Деякі будинки знищені до фундаментів. Деякі частково, деякі без даху. Деякі просто без стін. Але взагалі вони вже не придатні для проживання це точно”, — розповів штурмовик полку “Цунамі” ОШБр Нацполіції “Лють” Володимир.
27-річний Володимир родом зі Львівської області, до повномасштабного вторгнення РФ працював будівельником. Вдома на нього чекають дружина та двоє дітей. Воїн поділився, як потрапив до “Гвардії наступу”:
“Почалася війна, вирішив, що я потрібен на фронті, пішов до військкомату, оскільки в мене були обмеження за сімейними обставинами, то мені відмовили. Опісля побачив афіші “Гвардія наступу” і вирішив, чому б і не спробувати. Тому, власне, я і тут”.
Сьогодні, після звільнення Кліщіївки, армійці готуються на полігоні до нових спецоперацій із деокупації українських земель.
“Відточуємо навички стрільби з положення лежачи, стоячи, сидячи. Різні команди. Також відпрацьовуватимемо переміщення в різних ситуаціях, буде ще штурм посадок, окопів. Кліщіївка показала, що є чому ще вчитися, є ще куди рости. Намагаємося у вільний час відточувати свої навички”, — каже штурмовик полку “Цунамі” ОШБр Нацполіції “Лють” Дмитро.
Сили оборони України продовжують проводити штурмові дії південніше Бахмута, завдаючи військам РФ втрат у живій силі та техніці.
Читайте також: ЗСУ закріплюються на нових рубежах під Бахмутом — деталі від військового експерта