Демотивація — стара хвороба російської армії, але в РФ з нею навчилися боротися репресіями і терором, — Грабський

Сергій Грабський. Фото: uatv.ua

Демотивація для російської армії — не нове явище. Однак про її масовий характер поки що не йдеться. Противник знає, як із цим боротися, знає, що армія рабів потребує постійного батога. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський.

“Можна зустріти інформацію про демотивацію окремих груп військовослужбовців ЗС РФ, зокрема, на Південному напрямку фронту, які відмовлялися йти на штурми, у наступ. Демотивація — це, загалом, стара хвороба радянської, російської армії, з якою навчилися боротися масовими репресіями і терором. І тому сподіватися на те, що демотивація стане масовою, я би поки що не став”, — зазначив експерт.

Водночас, вважає він, необхідно працювати над тим, щоб демотивація і дезертирство в армії противника стали масовими явищами.

“Ми повинні працювати над тим, щоб вона стала масовою. Тобто, знищуючи і демонструючи знищеного противника, впливаючи інформаційно-психологічними операціями на морально-бойовий дух ворога. Але потрібно розуміти, що і противник знає, як із цим боротися. Він знає, що армія рабів потребує постійного батога. Він знає, що необхідно не допустити консолідації людей, які об’єднані якоюсь єдиною метою, скажімо, релігією, земляцтвом якимось або приналежністю до однієї нації, національності. Тому російська армія, як спадкоємиця радянської, вміє оперувати такими військами”, — акцентував Грабський.

Він зазначив, що російські військовослужбовці висловлюють своє невдоволення або намагаються ухилитися від штурмових дій. Але це не означає, що можна розраховувати на повсюдність такого явища. Російських солдатів все одно будуть гнати на штурми.

“Вивчаючи деякі документи, зокрема й матеріали перехоплень, для мене було відкриттям, що, виявляється, у своєму власному підрозділі командир підрозділу або роти призначає людей, які стоятимуть у загороджувальному загоні. Якщо раніше ми говорили про те, що, припустімо, “кадировці” стоять у загороджувальних загонах і не допускають відступу військ, то тут це щось таке, що виходить за межі людського розуміння, військового братерства і взаємодії. Тобто сьогодні когось можуть призначити в загородзагін, а завтра цей хтось опиняється в лавах штурмовиків. І ті, хто вчора штурмував, будуть стріляти йому в спину в разі його відходу. Це нонсенс, але це ситуація, яку ми бачимо на сьогоднішній день”, — резюмував військовий експерт.

Читайте також: “М’ясні штурми” є алгоритмом успішних дій армії РФ — деталі від військового експерта

Раніше екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий висловив думку про те, що Росія не шкодуватиме північнокорейських солдатів і, щойно вони з’являться на фронті, відправить їх у “м’ясні штурми”.

Прямий ефір