Демонстративне усиновлення українських дітей у Росії та Білорусі — частина інформаційного процесу з виправдання війни, — Павліченко

Олександр Павліченко. Скріншот: uatv.ua

Усиновлення публічними персонами в Росії та Білорусі депортованих українських дітей є спробою представити процес депортації порятунком. Ці персони виступають такими собі героями, які потрібні Кремлю для ілюстрації міфу про його місію нібито рятівника. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 23 лютого, заявив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

“Все це — частина інформаційного процесу, який виправдовує як саму війну Росії проти України, так і малює благородну мету. Це нагадує пам’ятник радянського солдата, який тримав на руках дитину тоді, коли російські солдати заходили до Німеччини, вбивали, ґвалтували жінок та дітей, що ніяк не кореспондується з місією визволителя. Те саме приблизно відбувається і з сьогоднішньою ситуацією. Росія малює образ рятівника, і їй потрібні якісь персоніфіковані позитивні історії та герої… Цей процес є частиною інформаційної пропаганди війни, яка прагне показати, що Росія несе добро на ці території, замінюючи назви процесів, які є фактично воєнними злочинами, іншими назвами”, — коментує гість ефіру.

На думку Павліченка, таке вчинялося тоталітарними режимами XX століття, радянським та нацистським. Але якщо у Німеччині злочини потім було названо злочинами, за них дістали покарання, то СРСР ці питання “були закриті без розгляду”. І вже після розвалу Радянського Союзу те, що відбувалося, було названо тим, чим було, — окупацією, депортацією та геноцидом.

“Це кримські татари, це чеченці, це німці… І захоплення території Фінляндії з депортацією населення, це окупація Балтійських країн, яка не була визнана навіть на рівні міжнародних організацій, окремих держав. Тобто це процеси, які були злочинами, які вчинялися і не були ані покарані, ані розглянуті в належному порядку. Власне, на сьогодні ця карма тягнеться за правонаступницею Росією”, — заявив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини.

Читайте також: Депортація чи евакуація: відмінність пояснив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини

Нагадаємо, 13-й санкційний пакет Євросоюзу містить обмеження щодо росіян та білорусів, причетних до незаконної депортації українських дітей. Там також міститься інформація про ідеологічну обробку та моральний тиск на маленьких українців. Йдеться про незліченні зустрічі з російськими окупантами, пропагандистські лекції, навчання дітей бойовій підготовці та управлінню дронами.


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір