Демократії в Росії немає, це авторитарна держава — думка

Москва. Ілюстративне фото: apostrophe.ua

Росія — авторитарна держава з елементами тоталітаризму. У 90-ті роки країна намагалася побудувати демократію, але нічого не вийшло. Таку думку сьогодні, 1 червня, висловила директор фонду “Русь сидящая” Ольга Романова в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За її словами, головна ознака демократії — народовладдя, яке проявляється через вільне волевиявлення на виборах.

“У Росії ніколи не було вільних виборів. Усі вибори, навіть початку-середини 1990-х років, по-різному були невільними. Наприклад, знамениті президентські вибори 1996 року, коли в Єльцина спочатку перед стартом виборчої кампанії було менше ніж 3%, а потім він виграв другий тур, коли були три кандидати: Єльцин, Зюганов і генерал Лебідь. Звичайно, ці вибори проходили з грубими порушеннями”, — зазначила Романова.

Вона вважає, що спроби побудови демократії в Росії закінчилися 1993 року з розстрілом російського парламенту.

“Що стосується майбутнього, ми можемо напевно говорити про якесь дуже сильно віддалене майбутнє, що тоді, коли Україна повністю переможе, вступить до НАТО, до Євросоюзу, коли Росію буде обгороджено ровом із крокодилами, коли кілька разів зміниться влада, коли впаде режим Путіна… Має ще народ прокинутися. Судячи з того, що ми бачимо, що ми чуємо від народу, я можу собі уявити, який буде вільний вибір народу. Вони не виберуть демократа, вони виберуть собі якусь чергову сильну руку — батька нації тощо”, — висловила думку директорка фонду “Русь сидящая”.

Романова додала, що демократія не найкращий спосіб правління, але поки що іншого не придумали.

Читайте також: Російські партизани — це радикальна молодь, яка хоче свободи — інтерв’ю з Іллею Пономарьовим

Прямий ефір