Демографічна криза у РФ: чому заклики режиму до збільшення народжуваності не спрацюють, пояснив Яковенко

Ігор Яковенко. Скріншот: uatv.ua

Ідея російського режиму про “спеціальну демографічну операцію” для збільшення рівня народжуваності — не спрацює. В умовах кривавої війни, яка забрала вже майже мільйон життів, люди не можуть серйозно планувати своє майбутнє. Про це сьогодні, 5 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський опозиційний журналіст, колишній депутат Державної Думи РФ Ігор Яковенко

“Насправді ідея про те, що потрібно більше народжувати, не сходить з екранів російського телебачення і постійно присутня у токшоу. Зрозуміло, що змусити це зробити неможливо, а знайти важелі збільшення народжуваності режим неспроможний. Але головна причина полягає в тому, що люди не хочуть дітей”, — сказав він.

Яковенко розповів, що російські громадяни розуміють безперспективність планування життя на кілька років уперед, не говорячи вже про планування на ціле покоління.

“Тому, звичайно, жодної “демографічної спецоперації” не буде просто тому, що насправді ніхто в цьому не зацікавлений. Найголовніша проблема — це жахлива невідповідність із заявленими цілями. Тобто треба народжувати, і водночас триває жахлива війна, в якій скоро буде мільйон жертв. Люди бачать, що відбувається, адже пропонується народжувати “гарматне м’ясо”, — зазначив він.

Соціолог додав, що основа тоталітарного режиму — насильство, і Росія не є винятком.

“Тому психологія людей, які перебувають у Державній Думі, на всіх рівнях управління державою — це психологія насильства: насильство щодо інших країн, насильство щодо власних громадян. Звідси і ідея “змусити”: народ — бидло, яке потрібно змушувати, а не стимулювати. Навіщо? Змусити. Ось і все. Насильство як основний інструмент взаємин із власним населенням”, — резюмував Ігор Яковенко.

Читайте також: Курська операція ЗСУ змінила погляди жителів російського прикордоння: інтерв’ю із соціологом Оленою Конєвою

Нагадаємо, свіже опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД) показало: у російського диктатора Путіна наразі трохи більше ніж 73% підтримки від населення — найменша цифра з початку вторгнення в Україну. Жителі Курської області вже вимагають його відставки, а кремлівські “воєнкори” незадоволені путінським інформаційним порядком денним.

Прямий ефір