Росія має намір експортувати вугілля з окупованої території Луганської області. Серед потенційних покупців — Іран, повідомили в окупаційній адміністрації. За інформацією ЗМІ, постачання вкраденого українського вугілля може розпочатися вже у жовтні 2024 року через порт у тимчасово окупованому Росією Маріуполі, повідомляє FREEДOM.
Російський прем’єр-міністр Мішустін відвідав Іран. Він зустрівся із президентом Ісламської республіки Масудом Пезешкіаном, першим віце-президентом країни Мохаммадом Реза Арефом та іншими чиновниками. Говорили про російські інвестиції в іранську економіку та енергетику.
“Під час візиту Мішустіна до Ірану особлива увага спрямована на розвиток торговельно-економічних зв’язків між двома країнами. Російські та іранські офіційні особи, ймовірно, розглядають розширення економічної та фінансової співпраці як необхідну складову загальної активізації російсько-іранських відносин”, — зі звіту Інституту вивчення війни.
Візит глави уряду країни-агресора до Ірану — частина підготовки до 16-го саміту БРІКС. Захід пройде у Росії у жовтні 2024 року.
“Пезешкіан зустрінеться там зі своїм російським колегою Володимиром Путіним. Іран і Росія мають намір підписати двосторонню угоду про всеосяжну співпрацю”, — з публікації агентства Reuters з посиланням на посла Ірану в Росії.
Відомо про майбутній документ мало. Він може бути списаний з аналогічного договору, укладеного між Російською Федерацією та КНДР у червні 2024 року, і, ймовірно, охопить одразу кілька сфер співробітництва Москви та Тегерана. Росія дедалі більше залежить від союзників. З 2022 року вона отримує від Ірану дрони-камікадзе типу “Шахед”, а також компоненти для їхнього виробництва. На початку осені стало відомо про передачу балістичних ракет малої дальності. Що отримує Іран, достеменно не відомо. Москва може передавати Тегерану системи протиповітряної оборони та винищувачі Су-35, пише західна преса. Вони можуть посилити можливості Тегерана.
1 жовтня Іран випустив по території Ізраїлю 181 балістичну ракету. За офіційними заявами Ізраїлю, внаслідок атаки двоє людей отримали поранення, один — загинув. Це — 33-річний палестинець, виходець із сектору Гази. Він отримав смертельне поранення внаслідок падіння уламка перехопленої іранської ракети.
“Вчора я не був із ними. Почалася ракетна атака, тому мій племінник почав питати мене про Самеха, я сказав йому, що не знаю, де він, і що я йду до мечеті. Потім ми перевірили його тіло, я зміг впізнати його тільки, коли вони показали мені посвідчення особи”, — розповів батько загиблого Хадер Аль-Асалі на похороні сина.
Ще одна іранська ракета вдарила по школі у місті Хадера. Інші наслідки атаки Ірану на Ізраїль — це вибите скло, вирви на дорогах, засипані землею авто. На думку військових аналітиків, цей обстріл показав провал ракетної програми Тегерана. Ракети виявилися хоч і далекобійними, але неточними та малопотужними.
“Сам факт того, що протиракетна оборона Ізраїлю “пропустила” балістичні ракети, цілком закономірний. Бо справді їх було надто багато і все впирається у кількість ракет у таких системах, як Arrow-3, яка відповідає за перехоплення балістичних ракет середньої дальності, а також, можливо, “Праща Давида”. Мінусом [іранських ракет] стала мала бойова частина, яка до того ж вибухає після того, як ракета вже не просто зіткнулася із землею, а встигла в неї “заритися” на кілька метрів”, — із публікації Defense Express.
Ще одна серйозна вада іранських ракет — це точність на рівні “кудись до Ізраїлю”, пише видання. Аналітики припускають, що Іран може запросити у Росії системи навігації для своїх ракет.
Читайте також: Щоб зупинити такого нелюда, як Путін, потрібно вибрати особливу тактику, — британський парламентар Рассел