Дедалі більше регіонів Росії вимагають незалежності від Москви (ВІДЕО)

Депутат Смоленської обласної думи Владислав Живиця, який утік у Варшаву, заявив про створення руху за незалежність області, пише “Настоящее время”. За його словами, йдеться про відтворення так званої “самостійної смоленської державності у тісному союзі з майбутньою вільною Білоруссю та іншими країнами, території яких раніше входили до Великого князівства Литовського та Речі Посполитої”. Це не перший випадок, коли регіони Російської Федерації заявляють, що хочуть незалежності від Москви. Насамперед це стосується етнічних регіонів Росії, інформує FREEДОМ.

Історично Смоленське князівство мало власну ідентичність, і лише 1667 року увійшло до складу Московського царства. Активісти кажуть, що Смоленськ треба звільнити від московської окупації.

“На місці та в адміністративних кордонах нинішньої Смоленської області необхідно створити Смоленську Республіку, до якої на добровільній основі зможуть приєднатися будь-які території інших суб’єктів Російської Федерації, які будь-коли входили до складу історичної Смоленщини: Смоленського князівства, Смоленського воєводства, Смоленської губернії, Західної губернії. Ми хочемо зберегти людські та корисні економічні зв’язки з усіма, але рішуче протидіятимемо диктату Сходу… і особливо залученню нас до злочинних війн проти сусідів та ізоляції від наших друзів та партнерів”, — з документа 1-ї Статутної грамоти Смоленського Республіканського Центру.

Вже не вперше в регіонах Російської Федерації говорять про те, що їм потрібна незалежність від Москви.

Навесні 2023 року було проведено онлайн-референдум за незалежність Кенігсберга, до якого належить Калінінградська область, Інгрії, куди належить Санкт-Петербург і Ленінградська область, Кубані, до якої належить Краснодарський край, Сибір і Урал.

Більшість тих, хто голосував, висловилися “за” незалежність, а за даними організаторів, у референдумі взяли участь майже 6 млн осіб.

Другий онлайн-референдум відбувся влітку 2023 року. Цього разу за свою незалежність від Москви голосували у Чувашії, Карелії, Білгородській, Новгородській та Воронезькій областях. І знову більшість голосів “за”.

Тепер добиватимуться незалежності регіону і в Якутії. Про це активісти повідомили у своєму Тelegram-каналі.

“Відбувся перший з’їзд якутян — прихильників незалежності, зустріч відбулася у закритому форматі. За результатами зустрічі вирішили створити комітет незалежності Саха, обрали голову та прессекретаря”, — з повідомлення Комітету незалежності Республіки Саха в Telegram.

Незабаром після початку мобілізації в Росії Конгрес ойрат-калмицького народу ухвалив декларацію, в якій заявив про прагнення незалежності від РФ та створення власної держави. У декларації Конгресу перераховуються основні претензії Республіки Калмикії до чинного російського режиму. Серед них — “шалена централізація і мілітаризація країни” і “тотальний наступ Кремля на культури і мови завойованих Росією неросійських народів”.

Говорять про незалежність і в Тиві. Республіка Тива — батьківщина міністра оборони Російської Федерації Сергія Шойгу. А ще — лідер із загиблих військових у війні Росії проти України. Там говорять про те, що до складу Російської Федерації Тива увійшла не добровільно.

“Добровільність припускає, що народ висловлює свою волю. Ні, нічого такого не було. Тобто спочатку була Російська імперія, яка прийшла і просто захопила. Тобто це навіть у підручниках російської історії, вони прийшли, захопили, і це подається нам як щось добре, що принесли цивілізацію. Вважається добровільним входженням 44-го року. Жодного добровільного входження там не було. Жодного референдуму, жодного волевиявлення”, — каже активістка руху “Нова Тива” Надія Монгуш.

У 2022 році також було створено Лігу Вільних Націй — суспільно-політичну платформу, яка об’єднує бурятів, башкир, калмиків, мокшей, ерзян, які бажають вийти зі складу Російської Федерації.

Читайте також: Чечня, Якутія та Тува можуть відокремитися від РФ в першу чергу — думка Пономарьова

Прямий ефір