Де бере гроші на війну РФ, розповів економіст

Ілюстрація: pixabay.com

У Росії ремонтні військові заводи перейшли на роботу в три зміни, крім того, збільшено у 2,5 раза державне замовлення. Про це сьогодні, 20 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив економіст Олег Пендзин.

Він звернув увагу, що військові заводи запустили в три зміни для того, щоб займатися розконсервацією військової техніки, яка перебуває на зберіганні.

“Сам процес приведення техніки в робочий стан коштує значних грошей. Звичайно, це все фінансується з російського бюджету, і звичайно, дорожчає вартість війни”, — сказав Пендзин.

Економіст зауважив, що у РФ урізають кошти на інвестиційні програми, освіту та охорону здоров’я, але не на фінансування війни.

“Заморожено будівництво нових шкіл, заморожено програми із закупівлі нової медичної техніки, розширення мережі медичних установ. На війну на сьогоднішній момент у РФ гроші не шкодують. Поки заробітні плати бюджетникам у Росії виплачують, оскільки ризикувати зарплатами напередодні 2024 року, коли у РФ мають відбутися президентські вибори, поки що в Кремлі не збираються”, — пояснив він.

Пендзин також повідомив, що щомісяця Росія продає кілька сотень тонн золота на азійський ринок.

“Це робиться для того, щоб якось перекривати дефіцит державного бюджету, пов’язаний із неможливістю одночасного фінансування і соціальних потреб, і військових. У Фонді добробуту на сьогодні десь близько 10 трлн рублів є, в активах — 7,2 трлн”, — розповів економіст.

Він додав, що ці кошти Росія у 2023 році буде поступово витрачати. Крім того, вона все ще отримує дохід за свої природні ресурси.

https://www.youtube.com/watch?v=ELVNspY8KD8

Читайте також: Звідки Росія бере гроші на війну попри санкції — відповідь Фурси

Нагадаємо, Росія активно вимиває гроші з кишень власного населення: конфісковує заощадження громадян, наприклад, з Пенсійного фонду, призначені для майбутніх поколінь або тих, хто працює сьогодні, і витрачає їх на продовження війни проти України.

Прямий ефір