Дата початку переговорів щодо вступу України до ЄС залежить від термінів виконання Києвом конкретних пунктів для євроінтеграції. Це пояснив політолог Ігор Рейтерович сьогодні, 6 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Дата буде визначена тоді, коли Україна остаточно виконає ці сім пунктів рекомендацій. Деякі з них можуть просто затягтися на кілька місяців, деякі вже давно проголосовані. Але цей різнобій — абсолютно об’єктивного характеру. Треба розуміти, що там є досить серйозні вимоги, які стосуються, наприклад, судової реформи. І цей процес потребує часу для модернізації, наприклад, нашої судової системи чи завершення процесу відбору суддів”, — заявив гість ефіру.
Тому немає нічого дивного, що представники і Європейського Союзу, і представники української влади кажуть, що це може бути 2023 року, зазначає політолог.
“Поки що не називають конкретні дати, тому що вони досить гнучкі та можуть змінюватися. Звичайно, сподіватимемося, що вони змінюватимуться у бік зменшення. Тобто якнайшвидше буде оголошено про те, що сім пунктів вже виконано остаточно, і Україна може офіційно подавати заявку про початок цих переговорів”, — сказав Рейтерович.
Він вважає, що післявоєнне відновлення, модернізація економіки України та євроінтеграція проводитимуться прискореними темпами. Україна оперативно справляється із завданнями щодо європейської інтеграції, упевнений він.
Крім того, Рейтерович прокоментував, наскільки реально для України приєднатися до ЄС за два роки, і що є мірилом успіху в цьому процесі.
Читайте також: Україна прагне до ЄС: як швидко це може статися та чому ставки занадто високі