Данія пропонує якомога швидше розробити план дій ЄС щодо інтеграції України в європейську оборонну промисловість, — Поульсен

Троельс Лунд Поульсен. Фото: gettyimages.co.uk

Данія запропонувала ЄС план для інтеграції України в європейський оборонно-промисловий комплекс. Як повідомляє пресслужба данського Міністерства оборони, ініціативу підтримали Швеція, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Нідерланди та Польща, повідомляє FREEДОМ.

У спільному листі представники восьми країн окреслили конкретні напрямки співпраці ЄС з оборонною промисловістю України.

“Ми пропонуємо якомога швидше розробити план дій ЄС щодо інтеграції України в європейську оборонну промисловість. Серед іншого, це забезпечить доступ України до програм ЄС у сфері оборонної промисловості та оборонних інновацій. Ми маємо створити хорошу основу для побудови довгострокового та стратегічного промислового партнерства між українськими та європейськими компаніями. Данія була першою країною ЄС, яка оголосила, що ми будемо напряму інвестувати в українську оборонну промисловість. Це, безумовно, посилить Україну, якщо більше країн ЄС підтримають данські інвестиції та наслідуватимуть наш приклад”, — сказав міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

За даними Європейської комісії, майже 80% оборонної техніки, закупленої державами-членами ЄС з моменту вторгнення Росії в Україну і до сьогодні, було придбано за межами Європи. Але ця тенденція не буде стійкою, якщо в Європі буде побудована промисловість, здатна задовольняти потреби країн-членів ЄС. Зміцнення безпеки постачання до Європи є необхідною умовою для продовження військової підтримки України з боку ЄС і здатності ЄС взяти на себе більшу відповідальність за свою власну безпеку.

Читайте також: Україна має право захищатись шляхом бойових дій, спрямованих на територію противника, — міністр оборони Швеції

Прямий ефір