Дальність українських дронів зросла з 800 до 1 800 км при масштабуванні виробництва: як це відчуває Росія, розібрав аналітик

Вибухи в Смоленській області. Скріншот: Telegram-канал “Крымский ветер”

Україна одночасно й удосконалює тактико-технічні характеристики далекобійних дронів, й масштабує їхнє виробництво. Якщо рік тому українські дрони долали відстань близько 800 км, то тепер їхня офіційно заявлена дальність — 1 800 км. Водночас про масштабування виробництва свідчить частота ударів по об’єктах на території Росії. Про це в ефірі FREEДОМ сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Ще рік тому в нас були фактично поодинокі акції, які мали більш демонстративний характер, ніж говорили про масову можливість виробництва та використання ударних безпілотників для ударів по території Російської Федерації. Наразі йдеться про так званий роєвий характер застосування ударних безпілотників, що зводить до мінімуму можливості російської системи ППО”, — наголосив він.

Про болючість для країни-агресора цих ударів говорить навіть те, що росіяни намагаються переймати українську тактику так званого роєвого удару, зазначив гість ефіру.

“Використовують навіть термінологію. Це виключно українське ноу-хау, яке говорить про те, що ми можемо не лише масштабувати виробництво безпілотників, але й застосовувати сучасні методи ведення бойових дій”, — прокоментував Снєгирьов.

Він додав, що плани щодо виробництва 30 тис. українських далекобійних дронів виглядають абсолютно реалістичними, і наголосив, що йдеться про цілу лінійку таких безпілотників, яка включає і дрони-гібриди, і дрони на базі легкомоторних літаків.

“Навіть останній удар по Усть-Лузі свідчить про можливості українських безпілотників. Дальність ураження цілі — понад тисяча кілометрів. І зауважте, знову було завдано удару по ключовому транспортного хабу Російської Федерації. Проаналізуємо характер ударів безпілотників й Головного управління розвідки Міністерства оборони, й інших суб’єктів Сил оборони України, які були до цього. Це логістичні складові збройних сил Російської Федерації, польові склади з БК (боєкомплектом, — ред.), склади ГРАУ (головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ, — ред.), нафтосховища, аеродроми ВКС (військово-космічних сил, — ред.) РФ. Причому по останніх завдаються удари на відстань до 1 800 км”, — каже аналітик.

Гість ефіру також зазначив, що є приклади успішного бойового застосування українських дронів-гібридів.

“Українська сторона тепер виявляє крайню суб’єктність ухвалення рішень та практичної реалізації завдання ударів по території Російської Федерації. Ми вже не запитуємо дозволу в наших стратегічних партнерів і не надаємо список об’єктів, по яких можливо буде завдано удару. Це основний момент”, — наголосив Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Особлива увага — далекобійності: як розганяється український ВПК (ВІДЕО)

Нагадаємо, п’ять регіонів Росії було атаковано дронами сьогодні вночі, 5 січня.

Читайте також: Удосконалення українських засобів ураження прокоментував Лакійчук

Прямий ефір