Далекобійність для України: як змінюється риторика Заходу (ВІДЕО)

Ракети ATACMS. Фото: cacds.org.ua

Велика Британія закликає союзників України виявити сміливість на фоні суперечок щодо ударів по Росії західною зброєю. Такої думки дотримується і прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен. У коментарі агентству Bloomberg вона зазначила, що потрібно припинити обговорювати якісь “червоні лінії” Кремля, повідомляє FREEДОМ.

Якби Україна мала дозвіл завдавати ударів по військових цілях у Росії ракетами ATACMS, то в радіусі дії було б не менше 200 потенційних цілей. Про це йдеться у дослідженні військового аналітика Джорджа Барроса, опублікованого наприкінці серпня 2024 року. З того моменту Київ ще не отримав дозволу на далекобійні удари вглиб Росії. Проте навіть обговорення цієї можливості вже змусило Росію перемістити літаки далі від кордону, і це скоротило кількість російських бомбардувань українських міст, зазначає Баррос.

“Ви тільки зараз почали говорити про потенційний ризик для тилу Росії та позбавлення її цієї шаленої розкоші, якою скористалося російське командування. Щоб справді доставити масу техніки, щоб отримати співвідношення артилерії 10:1 в Україні на лінії фронту”, — зазначив аналітик Інституту вивчення війни Джордж Баррос у коментарі CNN.

“Ті обмеження, які ще й досі існують, дозволили противникові вчинити ті дії, які ми підозрювали, що будуть скоєні. Вони відводять свої літаки та інші логістичні моменти, які можуть бути знищені на найближчій відстані від фронту”, — прокоментував генерал-майор запасу СБУ, директор Агентства з реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

Росія не перестає нагадувати про якісь “червоні лінії” перед ключовими політичними рішеннями західних союзників Києва. Цього разу кремлівська пропаганда сурмить про те, що якщо НАТО надасть українській армії ракети для ударів углиб РФ, то це нібито втягне Альянс у війну. Проте генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг разом з членами Альянсу відкидають такі заяви. Так, прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що союзники Києва мають перестати вагатися, і їм варто дозволити Силам оборони України використати отриману зброю для ударів по об’єктах на території РФ.

“Я не погоджуся з тим, що Путін вирішує, що робити решті світу. Тільки він відповідає за війну, що йде в Європі. Він міг би закінчити цю війну прямо зараз, і від початку росіяни, включаючи Путіна, говорили багато різних речей. Наприклад, попереджали, що якщо ви збираєтеся зробити це, то перетнете “червону лінію”. Але найголовніша “червона лінія” вже перетнута, і це сталося, коли росіяни увійшли в Україну. Тому я не прийму цього погляду і ніколи не дозволю нікому з Росії вирішувати, що правильно робити в НАТО, в Європі чи в Україні”, — заявила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен.

Лідери західних країн продовжують активно обговорювати підтримку України в очікуванні рішення щодо застосування далекобійної зброї. Президент США Джо Байден, за словами директора з Європи у Раді нацбезпеки Майкла Карпентера, доручив “зрушити небо та землю”, ​​щоб надати Україні все необхідне для її оборони. А міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, за інформацією Guardian, закликає до мужності у переговорах щодо використання далекобійних ракет для ударів углиб Росії.

“Ми повинні показати Путіну, що Британія та її союзники нікуди не подінуться, ось чому цей уряд посилив підтримку України та зобов’язався виділяти 3 млрд фунтів стерлінгів на рік на військову допомогу доти, доки це буде потрібно. І саме тому я сказав Зеленському, що лейбористський уряд завжди стоятиме на його боці”, — наголосив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.

Вашингтон і Лондон довго обговорювали можливість дозволити удари ракетами Storm Shadow по Росії. За даними британської газети The Times, такий дозвіл Києву вже готується, але він не буде публічним, щоб зберегти елемент несподіванки для РФ.

Читайте також: Дозвіл на далекобійні удари по РФ має для України символічний й частково військово-стратегічний характер, — Постернак

Нагадаємо, на зустрічі з українською громадою США президент України Володимир Зеленський розповів про цілі візиту до Сполучених Штатів та питання далекобійності. Він наголосив: українська делегація приїхала за позитивними відповідями.

Читайте також: Росія готується до того, що обмеження на далекобійні удари вглиб її території буде знято — деталі від Романенка

Прямий ефір