Дозвіл Сполучених Штатів на застосування їхньої далекобійної зброї Україною для ураження військових цілей у глибині Росії — це знаковий момент. Україна за це боролася, як не дивно звучить це слово в даному контексті, адже йдеться про стратегічних партнерів України, які й надають цю далекобійність: засоби ураження дальністю до 300 км із бойової частини близько 500 кг. Про це сьогодні, 18 листопада, в ефірі FREEДОМ сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.
“З військового погляду це пов’язано з тим, що ми зможемо зменшувати потенціал застосування противником керованих авіаційних бомб, які десь півтора року є дуже серйозною і великою проблемою. І в цілому покращити непросту, я сказав би, важку ситуацію, яка у нас є на фронтах, особливо на східному фронті. Але не лише там. І на Курщині теж досить складно, бо росіяни зібрали угруповання понад 55 тис., контратакують із півночі, заходу, південного сходу”, — каже він.
Романенко додав, що у Курській області РФ також відбувається посилення російського угруповання північнокорейським контингентом. Гість ефіру вважає, що це одна з причин, через яку далекобійність буде застосована саме там. Адже йдеться про порушення Росією та КНДР (Корейською Народно-Демократичною Республікою — Північною Кореєю) міжнародних правил.
“Росіяни з північнокорейцями порушили відповідні міжнародні домовленості та правила ведення війни, міжнародне законодавство щодо ведення війни. [Ще одна разом із РФ] ядерна держава вступила в цю війну. І для того, щоб адекватно на це відповідати, ухвалено такі рішення”, — вважає гість ефіру.
За його словами, інформація про дозвіл від США вже викликала з російського боку чергову хвилю погроз Третьою світовою. Проте гість ефіру впевнений: Росія та Путін розуміють лише мову сили.
“Тому треба цю силу накопичувати та застосовувати щодо країни-агресора”, — сказав Ігор Романенко.
Читайте також: Дозвіл на далекобійні удари по території Росії став логічною відповіддю США — розбір Фесенка
Нагадаємо, видання The New York Times з посиланням на американських чиновників повідомило, що за два місяці до закінчення повноважень президент США Джо Байден уперше дозволив українським військовим використати систему, відому як ATACMS, для захисту своїх військ у Курській області Росії.