США стали ближче до ухвалення рішення про передачу Україні далекобійних ракет ATACMS. Є ознаки того, що в Білому Домі переглянули свою позицію щодо постачання Києву такого озброєння. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на американських і європейських чиновників, інформує FREEДОМ.
Якщо Збройні сили України отримають ракети ATACMS, то зможуть вражати цілі в радіусі 300 км. Це приблизно вчетверо більше, ніж забезпечують ракети, які використовуються мобільними системами HIMARS, що їх США почали постачати Україні 2022 року.
ATACMS — американські тактичні балістичні ракети класу земля – земля. Їхнє призначення — ураження точкових цілей. Їх можна використовувати з такими ракетними системами як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій.
“Вони нам дуже потрібні, якщо в нас немає авіації, чим здійснювати ураження оборони противника? ATACMS — це ракета, яка застосовується з наземних систем залпового вогню. Для того, щоб виконати завдання, які ми ставимо собі: повної деокупації, відновлення повного суверенітету кордонів 1991 року, — озброєння повинно бути набагато більше. І щоб цього досягти, мають бути і ракети дальньої дії, і авіація”, — наголосив засновник БФ “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.
Експерти впевнені, що надання Україні ATACMS може переломити хід війни. У Росії не залишиться шансів на перемогу.
Розуміючи це, Москва ініціювала засідання Ради безпеки ООН і звинуватила Захід у постачанні Києву озброєння. За версією Кремля, це посилює конфлікт.
Вашингтон відповів на російську риторику. Заступник постійного представника США в ООН Роберт Вуд заявив — зброя не продовжує війну, відповідальність за яку несе тільки Кремль, а дає змогу захистити мирних українців і запобігти подальшій жорстокості.
“Сполучені Штати та понад 50 держав-членів відгукнулися на заклик України підтримати її захист від російської агресії. І ми продовжуватимемо це робити стільки, скільки знадобиться”, — сказав Вуд.
І союзники нарощують підтримку України. Нещодавно про новий пакет військової допомоги оголосила Німеччина. Серед позицій: 16 вантажівок Zetros, радіолокаційна станція TRML-4D, система розмінування, три мости для мостоукладача Beaver і два автомобілі для охорони кордону.
Данія виділила понад 190 млн дол. для закупівлі артилерійських снарядів. Також до пакета допомоги увійдуть ракети для протиповітряної оборони (ППО).
Найближчими місяцями союзники працюватимуть над планом поставок винищувачів в Україну, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Для успішного просування на фронті Україні обов’язково потрібні F-16, упевнений Головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Валерій Залужний.
“Скажімо так, кількість літаків, які чергують біля наших західних кордонів, удвічі перевищує кількість російських літаків, що знищують наші позиції. Чому б нам не взяти звідти хоча б третину і перекинути сюди? Мені не потрібно 120 літаків. Достатньо дуже обмеженої кількості. Але вони потрібні. Тому що іншого шляху немає. Тому що ворог використовує авіацію іншого покоління. Це якби ми зараз пішли в наступ із луками і стрілами, і всі б сказали: “Ви з глузду з’їхали?” Але на це запитання: “Ні, ні”, — сказав Залужний в інтерв’ю The Washington Post.
Нарощує Україна і власне виробництво озброєнь для відбиття російської агресії.
“Системи необхідної зброї — ППО, танки, гармати, бронетехніка, які постачають партнери – ми прагнемо виробляти та локалізувати в Україні. У наших воїнів завжди буде зброя! І я пропоную такий принцип для Української доктрини, її глобального безпекового компонента: не гадати, чого очікувати від Росії, а бути готовими до будь-якого зла, щоб будь-яке зло в Російській Федерації було завжди впевнене, що воно програє Україні”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Читайте також: Україна отримає ракети ATACMS — питання передачі буде вирішено найближчим часом, — експерт-міжнародник
Як повідомлялося, результати опитування Reuters/Ipsos, проведеного у США 26-27 червня, зафіксували зростання підтримки передачі зброї Україні. За це тепер виступають 65% американців, у травні було 46%. Це не просто серйозний стрибок, а й зміна тренду, який останнім часом був не на користь України.