Головного кадровика Міноборони Росії генерал-лейтенанта Юрія Кузнєцова затримали за підозрою у кримінальному злочині. Розслідуванням займається військово-слідче управління Слідчого комітету. Вдома та на робочому місці у Кузнєцова відбулися обшуки. Раніше російські пабліки писали, що правоохоронців зацікавила попередня робота Кузнєцова, який до травня 2023 року був начальником 8-го управління генштабу збройних сил РФ. Цей підрозділ займається питаннями захисту державної таємниці, повідомляє FREEДОМ.
Затриманого силовиками генерала Кузнєцова підозрюють в отриманні хабаря в особливо великих розмірах, повідомили у Слідчому комітеті Росії. Під час обшуку у нього вилучили понад 100 млн рублів, золоті монети, колекційні годинники та інші предмети розкоші.
“За даними слідства, у 2021-2023 роках, бувши начальником 8 управління генерального штабу збройних сил Російської Федерації, Кузнєцов отримав хабар від представників комерційних структур за вчинення певних дій на їх користь”, — йдеться у повідомленні Слідчого комітету Росії.
Раніше в корупції, а саме в отриманні хабаря в особливо великому розмірі — понад 1 млрд руб. — звинуватили заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова. Його затримали у квітні 2024 року в Москві. У військовому відомстві Іванов був головним військовим будівельником. Близькі до ФСБ джерела розповіли The Insider, що Іванова попереджали про прослуховування.
“Знайомі у ФСБ попереджали Іванова, що генерал Юр’єв дає команди ставити його на прослуховування, а він лише посміхався. Він був упевнений у заступництві Шойгу і бравував тим, що в кабінеті Пєскова буває навіть частіше, ніж у міністра”, — повідомляло видання The Insider.
Попри низку корупційних скандалів у Міноборони та явні провали на фронті, незмінного Шойгу на пенсію не відправили. Він отримав крісло секретаря Ради безпеки.
“На відставку Шойгу ніхто не чекав, принаймні на таку близьку. І тим більше ніхто не припускав на його місце Бєлоусова. Що називається, здивував так, здивував. Чому саме Бєлоусов? Тому що він займався ВПК, і, мабуть, постачання техніки зовсім не таке, як хотілося б Путіну. І, власне, курируванням постачання техніки насамперед займатиметься Бєлоусів”, — сказала російська політична аналітикиня та головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова.
Бєлоусова обрав особисто Путін, “оскільки війну треба вести з холодною головою”, пише Bloomberg. Рішення змінити міністра оборони демонструє відчай кремлівського диктатора, вважає представник Державного департаменту США Ведант Пател.
“У неділю Путін призначив цивільного економіста своїм несподіваним новим міністром оборони у спробі підготувати Росію до економічної війни, намагаючись краще використати оборонний бюджет та використати більше інновацій для перемоги в Україні”, — зазначив представник Державного департаменту США Ведант Пател, якого цитує агентство Reuters.
Не лише Бєлоусов, а й діти наближених до Путіна підуть на підвищення. Бориса Ковальчука — сина свого найближчого друга — диктатор запропонував призначити головою Рахункової палати. А синові тепер уже колишнього секретаря Ради безпеки Росії Миколи Патрушева Дмитру приготували місце віцепрем’єра.
“А ось куди подінуть Патрушева Миколу Платоновича, якою є його доля, це незрозуміло. Це значно важливіше, ніж зміна міністра оборони. Патрушева всі вважали саме таким альтер его Путіна. Але якщо так, то дуже можливо, що саме тому Путін його і прибирає. Тому що апарат Ради безпеки міг перетворитися і, мабуть, перетворювався на якийсь альтернативний Путіну осередок влади”, — прокоментував військовий експерт Юрій Федоров.
Колишній секретар Ради безпеки Микола Патрушев, якого часто називали однією з найвпливовіших фігур кремлівського режиму та “гаманцем” Путіна, тепер займатиметься “питаннями кораблебудування”, пише видання “Медуза”.
Читайте також: Про що говорять перестановки у Кремлі — огляд думок (ВІДЕО)
Нагадаємо, за даними Інституту вивчення війни, російський диктатор змінює керівників, щоб посилити підготовку до затяжної війни й, можливо, до майбутньої конфронтації з НАТО.
Читайте також: Що змінить Бєлоусов у російському військовому відомстві — очікування Кремля та експертні оцінки (ВІДЕО)