Чим керуються країни-партнери у наданні військової допомоги Україні — пояснення аналітика

Ілюстративне фото: point.md

Країни-партнери продовжують надавати допомогу Україні, як військову, так і економічну, і гуманітарну. Перш за все, вони виходять зі своїх власних інтересів та можливостей, а також з того, чого потребує українська армія в конкретний момент. Про це сьогодні, 7 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов.

За його словами, щоразу, коли держава стає донором у міжнародній допомозі, чи то гуманітарна, чи то військова, чи то економічна допомога, вона виходить зі своїх власних інтересів. 

“Оцінюючи свої можливості, скільки в них зброї, боєприпасів. Якщо це економічна допомога, зрозуміло, які фінансові можливості, які стратегічні плани тощо. Виходять зі своїх можливостей і дивляться, що потрібно державі-реципієнту в конкретний момент, у якій кількості і як швидко”, — розповів аналітик.

І додав, що союзники України паралельно орієнтуються і на можливості інших країн-донорів.

“США як держава, яка надала найбільше допомоги і військової, і економічної, і гуманітарної, оцінює спроможність українських Збройних сил оперувати певними видами зброї: снаряди, обмундирування тощо. Тобто, здатність довести своєму найбільшому партнеру те, що ти впораєшся з відповідальністю і не підведеш тих, хто тобі цю допомогу готовий надати”, — сказав він. 

Як приклад Фарапонов назвав передачу Києву систем протиповітряної оборони (ППО) Patriot, а також коаліцію танків.

“Ми пам’ятаємо, що Німеччина не хотіла оголошувати про своє рішення до того, як це зроблять Штати. Тобто інші країни теж дивляться на Штати як приклад у цьому. Також було й щодо винищувачів, але просто поки ми їх ще не отримали, поки не почалися, я так розумію, навчання. Тобто, коли розуміють, що “о’кей”, з цим впораються і будуть нормально оперувати, і, що ця зброя, дуже важливо, не потрапить до рук Росії. Це основні причини, які, що називається, проштовхують такі рішення”, — підкреслив Владислав Фарапонов.

Читайте також: Німеччина нарощує експорт зброї, серед найбільших одержувачів — Україна: деталі

Як повідомлялося, колишній віцепрезидент США та конкурент Дональда Трампа на президентських виборах Майк Пенс підтримує постачання Україні різних видів озброєнь, зокрема боєприпасів. Політик переконаний, що така допомога — у національних інтересах Штатів. 

Прямий ефір