Чи зможе вбивство Навального об’єднати російську опозицію — думка експертів (ВІДЕО)

Меморіал пам'яті Навального в Парижі. Фото: gettyimages.com

Життя всіх політичних в’язнів у Росії під загрозою. Це показала смерть опозиціонера Олексія Навального. На думку аналітиків, режим розраховує на те, що це матиме стримувальну дію на будь-яку політичну опозицію. По всій Росії почалися масові затримання людей, які створювали стихійні меморіали в пам’ять про Навального. Диктаторський режим Володимира Путіна пригнічує будь-яку опозицію, щоб посіяти страх серед росіян і утриматися при владі за всяку ціну, інформує FREEДОМ.

Олексій Навальний протягом багатьох років був одним із провідних критиків Кремля і символом надії на зміни. І мав усі шанси стати президентом Росії. Його смерть стала частиною трагічного сценарію на тлі формальних президентських “виборів”, повідомляє фонд “Свободная Россия”. Тепер це наочний урок для всіх, хто думав протистояти Путіну.

“Із цього можна буде зробити висновки, і, звісно, це чинитиме стримувальну дію на будь-яку політичну опозицію центральній владі”, — вважає старший консультант з питань Росії та Євразії Chatham House Кір Джилс.

На думку аналітиків, у Росії наразі немає суттєвого опозиційного руху. Як немає й опозиційного руху за межами РФ, який дійсно може впливати на події в країні.

“Найбільша проблема, від якої роками страждає російська опозиція, полягає в тому, що вона ніяк не може почати скоординований рух до зрозумілої мети. Якби смерть Олексія змогла підштовхнути російських опозиціонерів у цей бік, це було б неймовірно важливо. Але, якщо чесно, я сильно здивуюся, якщо це все ж станеться. Можливо, його смерть змусить опозицію згуртуватися”, — сказав політолог Грем Робертсон в інтерв’ю виданню “Медуза”.

Кремль своїми діями максимально демонструє — інакомислення в Росії бути не може. Доказ цьому — низка політичних убивств за останні роки, масові переслідування неугодних.

“Зараз у Росії вирок для опозиції — це не просто тюремне ув’язнення, а смерть. І я думаю, це (вбивство Навального, — ред.) також показує, що Росія зараз начебто кидає виклик Заходу”, — зазначив старший науковий співробітник з Росії та Євразії Міжнародного інституту стратегічних досліджень Найджел Гулд-Девіс.

На думку аналітиків, смерть Олексія Навального може сприяти об’єднанню опозиції, якщо її представники зможуть консолідувати свої зусилля і відкинути розбіжності або амбіції.

“Не думаю, що російська опозиція зможе створити подібного лідера просто зараз. Ми можемо тільки сподіватися, що команда Навального і, можливо, його дружина підхопить прапор і спробує зберегти той вплив, який вони мають на багатьох росіян і на багато західних інститутів. Чи змусить це їх поповнити ряди інших російських опозиціонерів — я в цьому сумніваюся, але я точно сподіваюся на це”, — прокоментував політолог Борис Пастухов.

Думки експертів наразі сходяться в тому, що опозиціонери зараз не можуть об’єднатися навколо якогось політика просто тому, що тепер він — лідер. Така фігура має виникнути природним чином, так само, як це було з Навальним. Але поки що серед російських політиків такої людини політологи й аналітики не бачать.

Читайте також: У РФ силовики затримують громадян, які приходять до стихійних меморіалів вшанувати пам’ять Олексія Навального (ВІДЕО)

Нагадаємо, 16 лютого у РФ повідомили, що лідер російської опозиції Олексій Навальний помер у колонії “Полярний вовк”, що розташована в селищі Харп за полярним колом. Політику було 47 років. Офіційна причина смерті досі невідома — Слідчий комітет РФ повідомив, що триває перевірка обставин. Влада також відмовляється показати тіло покійного його матері та адвокатам.

Читайте також: “Кривавий список Путіна — величезний”: як Кремль усуває неугодних (ВІДЕО)

Прямий ефір