Чи зможе Урсула фон дер Ляєн зберегти посаду президентки Єврокомісії — аналіз

Урсула фон дер Ляєн. Фото: uatv.ua

Чинна президентка Європейської комісії має великий шанс знову бути обраною на цю посаду. Таку думку сьогодні, 9 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила політологиня, кандидатка до Європарламенту від Вільної демократичної партії Німеччини Ася Вишневська-Манн.

“Урсула фон дер Ляєн була однозначно не найкращою президенткою Єврокомісії. Вона винна в тому, що Євросоюз за ці п’ять років став страшенно забюрократизований, що душить нашу економіку в єврозоні. Вона виділила гроші Угорщині, попри те, що в Угорщині жахливо порушується верховенство права. І зараз Європейський парламент навіть подав до європейського суду на фон дер Ляєн. З усім тим, у неї дуже хороші шанси переобратися”, — зауважила Вишневська-Манн.

Вона звернула увагу, що перед виборами з’явилися й інші імена кандидатів на пост президента Єврокомісії.

“Наприклад, зараз багато хто говорить про те, що альтернативний варіант був би Маріо Драгі — колишній голова Євробанку. Але, судячи з усього, шансів обратися у нього особливо немає. Треба розуміти, що президента Єврокомісії обиратимуть, так би мовити, “коронуватимуть”, глави держав і урядів у Європейській раді. Тому, власне, парламент може тільки схвалити або не схвалити. А політичне рішення про те, хто буде наступним президентом комісії, ухвалюють національні держави. Тому питання полягає тільки в тому, що Урсула фон дер Ляєн зможе їм запропонувати, на яку угоду вона з ними піде”, — пояснила політологиня.

Вишневська-Манн вважає, що Маріо Драгі — технократ, але дуже досвідчений політик. На її думку, він виступатиме за подальшу підтримку України.

“Я думаю, що однозначно в цього погляду він був би хорошим головою Єврокомісії. Я не думаю, що Урсула фон дер Ляєн проти підтримки України або, якби вона могла діяти так, як вона вважає за потрібне, то скоротила б підтримку або сповільнила б процес приймання України до Євросоюзу. Але проблема в тому, що якщо її буде обрано, зокрема за допомогою голосів правих радикалів, є ризик того, що вона буде їм, так би мовити, винна і буде ними контролюватися. І ось тут виникає ризик того, що вона буде тиснути на гальма в питаннях підтримки України”, — висловила вона свій погляд.

Читайте також: У Європарламенті може збільшитися кількість консерваторів: наслідки для України назвала політолог

Нагадаємо, 9 червня, в Європейському Союзі “супернеділя” виборів до Європарламенту. Мільйони європейців обирають тих, хто формуватиме політику ЄС на найближчі п’ять років.

Прямий ефір