Чи завдасть РФ ядерного удару, якщо Україна отримає далекобійну зброю — аналіз Кочеткова

Олександр Кочетков. Фото: Facebook/Alexandr Kochetkov

Російські політики десятки разів від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну погрожували застосуванням ядерної зброї. Також усю війну Кремль заявляє про те, що воює з НАТО. Останні заяви Путіна про те, що Росія відповість у разі передачі Заходом Україні далекобійної зброї, зроблені кремлівським диктатором тільки через те, що він боїться втратити переговорну позицію і політичних змін у самій РФ. Про це сьогодні, 15 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політтехнолог, експерт із ракетно-ядерного озброєння Олександр Кочетков.

За його словами, за півтора року з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну британські аналітики нарахували 38 випадків погроз ядерною зброєю з боку Росії.

“А далі навіть англійські аналітики втомилися підраховувати ці безглузді непересічні лінії. Єдине, чому зараз усі звертають увагу, бо це зробив не недоумкуватий Медведєв, не якийсь депутат Держдуми, яких навіть у Росії вважають, я перепрошую, ідіотами, які не ухвалюють жодних рішень. Це зробив особисто Путін, і особисто розповів про те, що удари вглиб Росії — це пряма участь НАТО”, — зауважив Кочетков.

Він звернув увагу, що Кремль протягом усієї війни говорить, що Росія воює з НАТО.

“Усю війну вони нібито з фронту чують американську мову, канадську мову, бельгійську мову, австралійську мову. Зараз багато заговорили про якісь переговори. Вони, найімовірніше, будуть проміжними. Наш президент про це говорить, що можливі варіанти, весь світ про це говорить, Китай, Індія. Усі пожвавилися. Тобто явно буде якийсь проміжний, навряд чи з результатом, але проміжний якийсь етап, тому що західне суспільство звикло, що постріляли та сіли за стіл перемовин, бо в них не екзистенційні війни, а продовження політики. У них немає ситуації, коли Росія, ядерна держава, намагається знищити Україну зовсім. Тому, щоб західні політики могли продовжувати підтримку України, потрібно зробити якийсь проміжний етап”, — пояснив політтехнолог.

Також Кочетков розповів, що дасть Україні дозвіл бити далекобійними ракетами по території РФ.

“Дозвіл на далекобійні удари не переломить ситуацію на фронті, оскільки ракет у нас занадто мало. А ось поліпшити переговорну позицію України, зокрема, поліпшити ситуацію в Курській області, та й у Донецькій області, вони якраз можуть. І цього боїться Путін. Чому він зараз виліз і почав розповідати 145-й раз про ядерну загрозу? Тому що поява цього дозволу різко погіршить теоретичну переговорну позицію росіян”, — висловив він думку.

Політтехнолог додав: Путін боїться, що Україна вимагатиме віддати їй Курську область, у яку зайшли ЗСУ.

“Єдиним критерієм, на який варто звертати увагу, це реальне випробування ядерної зброї. Неважливо, тактичної чи стратегічної. Ось якщо це станеться, приховати такі випробування неможливо, чітко буде зрозуміло, які ядерні боєприпаси використовуються для випробування. Їхнє перевезення буде відстежено із супутників. Усі розвинені країни, Китай, Сполучені Штати, практично всі країни НАТО мають дуже точну слідкувальну апаратуру, сейсмографи тощо, які чітко зафіксують, якщо будуть ядерні випробування, який боєзаряд використовувався і які його характеристики. Тобто наскільки ця ядерна зброя реально боєздатна. Ось це, власне кажучи, Путіна лякає, він боїться провести ядерні випробування, бо може виявитися, що боєздатної ядерної зброї, у всякому разі тактичної, у Росії-то й немає”, — акцентував Кочетков.

Він зауважив: коли виявиться, що ядерна зброя, якою погрожувала Росія, суцільний блеф, тоді від РФ усі відвернуться.

Читайте також: РФ навряд чи піде на ескалацію із Заходом: ядерний шантаж Кремля оцінив Постернак

Нагадаємо, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер натякнув, що в питанні дозволу Києву на далекобійні удари по території РФ можливі зміни. Конкретні кроки можуть бути озвучені на найближчому засіданні Генеральної асамблеї ООН наприкінці місяця.

Прямий ефір