Команда Трампа ще до офіційного початку роботи нової адміністрації у Вашингтоні давала зрозуміти, що активно працюватиме над переговорним процесом про закінчення війни в Україні. Спочатку Трамп обіцяв завершити війну за 24 години після своєї інавгурації. Уже зараз ці плани змінилися. У найближчому оточенні Дональда Трампа називають терміни від ста днів до шести місяців. Але водночас аналітики впевнені, що довгострокова підтримка Києва — в інтересах Трампа. Чого Україна чекає від його другого терміну, розповідає FREEДOM.
Перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США викликала неоднозначну реакцію в Україні. Але відразу було зрозуміло, що саме президентство Трампа впливатиме на подальший перебіг війни Росії проти України. Від нього ж залежить і потенційно можливий переговорний процес про завершення цієї війни.
“Я вважаю, що настав час для нової американської адміністрації не піддаватися на російський шантаж, а грати жорстко проти росіян, і це єдиний спосіб зупинити цю війну і запобігти їй у майбутньому”, — прокоментував експерт із зовнішньої та безпекової політики Олександр Хара.
Трамп є прихильником швидкого завершення війни Росії проти України, вважають експерти. Ба більше, у своєму післявиборчому виступі він заявив про прагнення завершити всі війни у світі. Тому з високим рівнем імовірності Трамп уже найближчим часом ініціює переговори між Росією та Україною. На це може знадобитися до ста днів, кажуть у його найближчому оточенні. Однак у реальності таких прогнозів сумніваються експерти.
“Щоб це спрацювало, Трамп має переконати Путіна, що непримиренна позиція обернеться для нього невигідними наслідками”, — зазначив співробітник аналітичного центру Atlantic Council Джон Хербст в інтерв’ю DW.
Україна чекає від Дональда Трампа рішучих дій. Але Київ уже попередив його команду, що примус України до переговорів із країною-агресором Росією матиме катастрофічні наслідки, пише The Telegraph.
“Треба розмовляти тоді, коли ти знаєш, що це дасть тобі плюс, дасть мир, дасть спокій людям. Мені сподобався меседж президента Трампа під час його промови. Я думаю, що ми маємо таку саму позицію — до миру через силу. Це дуже важливо, тому що означає: якщо ти сильний, то ти можеш говорити”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Ініціативу не можна віддавати Росії, впевнені в Офісі президента України. Наразі 46% російської нафтопереробної промисловості перебуває під ударом або в зоні дії української зброї.
“І країна-агресор поступово втрачає значну частину цього ключового сектора своєї економіки. Крім того, Україна атакує ключові об’єкти військової інфраструктури в європейському регіоні Росії. Необхідно підтримувати такий тиск, щоб Україна могла вступити в переговори з позиції сили. Тільки якщо Росія зазнає втрат, вона буде готова вести змістовні переговори”, — зазначив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю The Telegraph.
Українці сумніваються у швидкому завершенні війни Росії проти України. Але все ж вірять, що після інавгурації Трампа ситуація зміниться на краще.
“Я думаю, що мирний процес в Україні — це певною мірою його репутація. З тієї причини, що його заяви були дуже гучними, що він за 24 години закінчить війну”, — вважає мешканка Києва Маргарита.
“У Трампа є можливість увійти в історію рятівником величезної нації. Адже нас же дійсно знищують”, — зазначила переселенка з Горлівки Анна.
У команди Трампа є план завершення війни, кажуть аналітики. І якщо Україна, на їхню думку, вже продемонструвала відкритість до мирних переговорів, то Росія досі не виявляла бажання припинити війну.
Читайте також: Настрій Трампа на посаді президента — зупинити війни, що йдуть, і запобігти новим, — Яхно