Чи визнає Захід результати виборів Путіна — думка експерта

Ігор Петренко. Скриншот: uatv.ua

Вже є певні прецеденти, які говорять про те, що західні країни готові до того, щоби бути максимально стриманими в контексті виборів Російської Федерації та певних реакцій. Таку думку висловив сьогодні, 4 грудня, політолог Ігор Петренко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій йдеться про те, що вони визнають самого Путіна і режим у Росії як диктатуру. Безумовно, це рекомендаційна резолюція, але все одно це певний маркер, який вже формує ставлення до того, що відбуватиметься в РФ”, — сказав політолог.

Він зазначив, що коли десятиліттями одна людина перебуває при владі, коли немає свободи слова та нівелювання всіх демократичних принципів, це має підштовхувати Захід діяти відповідним чином.

“І, звичайно, одне з цих рішень — не визнавати вибори в РФ. Але невизнання — це не просто словесно висловитися, але це конкретні дії, це фактично розрив дипломатичних відносин, це повна ізоляція і ігнорування Російської Федерації. І, очевидно, це робота на те, щоб повернути конституційний легітимний режим до РФ. І ось тут постає питання: а чи готові справді наші партнери йти далі?”, — сказав Петренко.

Експерт додав, що після того, як Путіна буде обрано, він посилить і розширить мобілізацію в РФ.

“Навряд чи оголосить загальну мобілізацію. Але вона буде набагато ширшою і більшою, ніж це є зараз. Навіть якщо вона буде прихована… Він більше зосередиться на утриманні тих територій, які є. Тобто ще глибше окопатися, ще більше замінувати території”, — сказав політолог.

Читайте також: Так звані вибори президента РФ треба бойкотувати — думка Курносової

Прямий ефір