Курська операція Сил оборони України вже приносить свої політичні та дипломатичні плоди. І вона безумовно вплине на підсумки 24-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
Він вважає, що насамперед завдяки діям ЗСУ в Курській області вдалося зруйнувати міфи про ескалацію, якої побоюються на Заході, а також міфи про “червоні лінії” Кремля.
“Курська операція — це дуже важлива політична і навіть психологічна перемога України. А західні держави, є така тенденція, скажімо так, історична, намагаються допомагати тому, в кому вони впевнені, в кому вони бачать переможця. І ось ця перемога дуже важлива”, — акцентував спікер.
Вона дає додатковий стимул для надання допомоги Україні, доповнив він.
“Ця перемога підіймає бойовий дух не тільки в нашій країні, але також серед союзників. Тому я впевнений, що Курська операція призведе до того, що військово-технічна допомога з боку союзників Києва буде збільшуватися”, — наголосив Мережко.
Щодо того, чи вдасться переконати союзників України зняти заборони на удари західною далекобійною зброєю по військових об’єктах на території РФ, то, за його словами, все залежатиме від політичної волі лідерів держав.
“У дипломатичній практиці й у галузі зовнішньої політики існують найрізноманітніші види угод і домовленостей. Є міжнародні, які є юридично обов’язковими, є також політичні домовленості, що мають морально-політичну силу. Наприклад, різні види угод, пов’язаних із гарантіями безпеки. Вони можуть бути укладені або у формі міжнародного договору, або у формі політичної угоди. Але в цій ситуації головне навіть не форма, юридична це чи політична угода, а воля до виконання. Тобто сумлінність — основоположний принцип права міжнародних договорів”, — зазначив спікер.
Мережко також нагадав, що в політиці існують гласні та негласні домовленості, особливі звичаї.
“Ми бачимо тільки частину, вершину такого собі зовнішньополітичного айсберга — тих відносин двосторонніх, багатосторонніх, які дуже складні за своєю природою та динамічні. Але тут головне — визначитися в нашому спільному завданні, яке ми ставимо на чільне місце як основоположну мету. І ось саме таким є досягнення перемоги над державою-агресором і її поразка. І з цього необхідно виходити при укладанні різних політичних домовленостей”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Від чого залежить ухвалення США рішення щодо зняття заборони на удари України по РФ їхньою зброєю, розповів Попов
Нагадаємо, раніше міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що адміністрація лідера США Байдена все ще розглядає його прохання про зняття обмежень на використання Україною зброї великої дальності для ударів углиб російської території. Він підтвердив, що надав список цілей на зустрічах з високопосадовцями у Вашингтоні.