Чи вдасться розв’язати питання про розміщення іноземного контингенту в Україні на саміті в Парижі — думка експерта

Віолетта Москалу. Фото: facebook.com

Французи занепокоєні поворотом у відносинах між США та Росією. Вони розуміють, що ситуація, яка відбувається в Україні, впливає на безпеку як Франції, так і всієї Європи. Тим не менш, європейські союзники продовжують і далі підтримувати Україну. Але досягти угоди в питанні присутності іноземного контингенту найближчим часом навряд чи вийде. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловила засновниця Global Ukraine Foundation, доктор філософії (Франція) Віолетта Москалу.

“Якщо чесно, французи не дуже оптимістично налаштовані, тому що вони ще під шоком після кардинальної зміни відносин з боку США. Найчастіше, коли ми починаємо розмовляти про війну і можливі сценарії, то [чуємо], що це несподівано і не заслужено”, — розповіла вона.

Москалу зазначила, що на сьогодні французи занепокоєні відносинами, які спостерігаються між США і РФ. Також вони розуміють, що події в Україні дуже важливі для безпеки Франції.

“Французи сильно переживають і шоковані певним союзом між Вашингтоном і Москвою. Вони розуміють, що питання України важливе насамперед для них, для безпеки самої Франції та Європи. Тому настрої досить сумні”, — зазначила вона.

За словами експертки, багато французьких журналістів пишуть про те, що Європа в небезпеці й потрібно перезавантажувати архітектуру безпеки. Також усі вони висловлюють підтримку позицій президента України Володимира Зеленського.

“Ми тільки на вашому боці, ми тільки на боці [Зеленського], тому що витримати такий тиск з усіх боків — це величезна і важка ноша. Ми вас підтримуємо”, — акцентувала Москалу.

Також вона висловила думку, що немає великої ймовірності в тому, що на саміті “коаліції охочих”, який відбувається у Франції 27 березня, буде розв’язано питання щодо розміщення в Україні іноземного контингенту в разі перемир’я.

“Не факт, [що це питання буде вирішено]. Ми розуміємо, що Франція — один із найважливіших союзників України в цей час. Великобританія, Німеччина докладають величезних зусиль і це вселяє хоч якусь частку оптимізму. Але ми розуміємо, наскільки складно подумати про те, яким чином витримати далі цей фронт, якщо не буде підтримки США. Є ризики через цю ситуацію. Тому, я думаю, що [на саміті 27 березня] будуть заяви про те, що підтримка є, Україна є частиною архітектури безпеки Європи, українська армія дуже сильна і про те, що Франція та основні країни Євросоюзу виділяють більше бюджету для озброєння, посилення безпеки”, — припустила експерт.

Проте, вважає Москалу, деякі сюрпризи на саміті все ж можуть бути.

“Може, ми здивуємося, і будуть дуже кардинальні заяви. Як мінімум, ми розуміємо, що Франція і Париж, президент Макрон готують сюрприз. Москва не очікувала 100% такої позиції від Франції та такого опору. І це дуже сильно змінює їхні плани. Вони робили ставку на те, що Європа з Трампом не домовиться. А тут, виявляється, Європа все-таки каже, що треба рахуватися з нашою позицією. І Франція тримає одну з важливих лідерських ролей”, — підсумувала Москалу.

Читайте також: Україна посідає важливе місце в новій архітектурі безпеки Європи, — експертка

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 26 березня зустрівся в Парижі з лідером Франції Еммануелем Макроном. Після зустрічі глави держав провели спільну підсумкову пресконференцію, на якій французька сторона оголосила про виділення нового пакету допомоги Україні в розмірі 2 млрд євро.

Сьогодні, 27 березня, в Парижі відбудеться саміт “коаліції охочих”.

Читайте також: У Франції відбудеться зустріч країн “коаліції охочих” за участю Зеленського — порядок денний (ВІДЕО)

Прямий ефір