Чи повторить ФСБ теракти в Росії напередодні президентських виборів — думка Яковенка

Співробітники ФСБ. Фото: "РИА Новости"

Терористичні акти, які сталися в Росії у 1999 році, були засобом для приходу до влади на той час прем’єр-міністра Володимира Путіна. Тепер, у зв’язку з контрольованими результатами президентських виборів, такі методи вже не мають логічного обґрунтування і можуть бути проявом лише божевілля російського режиму. Таку думку сьогодні, 9 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський журналіст і соціолог Ігор Яковенко.

“Події восени 1999 року мали раціональне пояснення з погляду злочинного співтовариства, яке в цей час йшло до влади, я маю на увазі Путіна і його банду. Це була спецоперація “наступник” під час виборів, які, скажімо так, ще мали стосунок до реального голосування”, — сказав він.

Журналіст зазначив, що тодішньому прем’єр-міністру Росії було необхідно створити обстановку страху перед терористами серед населення країни.

“Потім виступити зі знаменитою фразою, що “ми в сортирі їх замочимо” (терористів). Вибухи будинків у Москві та інших містах, організовані ФСБ, вони справді були ефективні, тому що народ був переляканий. І ось приходить енергійний офіцер КДБ, який каже, що він їх захищає. Це справило враження, він виграв вибори, зокрема завдяки цій спецоперації”, — наголосив він.

І, якщо в 1999 році теракти були виправдані, як інструмент приходу до влади для злочинного угруповання Путіна, то сьогодні раціонального пояснення таким діям не буде, акцентував Яковенко.

“Результати голосування вирішені і не потрібні ніякі вибухи будинків. Цілком достатньо Елли Олександрівни Памфілової (голова Центральної виборчої комісії РФ, — ред.), яка намалює будь-яку цифру: 85%, 95%, 999%. Не має жодного значення, що думають і як поводитимуться громадяни Росії, але з огляду на ступінь ірраціональності поведінки Путіна, високий ступінь божевілля, то таку річ допустити можна”, — вважає він. 

Яковенко додав, що в попередженні західних країн про можливі теракти у великих містах Росії йдеться про напади екстремістських угруповань.

“У Росії є одне екстремістське угруповання, воно ж терористичне, і називається воно — держава Російська Федерація і, перш за все, ФСБ. Чомусь тут не називають, не називають конкретні речі своїми іменами — ФСБ може це зробити, ну, й інші терористичні угруповання, такі як Служба зовнішньої розвідки тощо. Тобто, можливо, ймовірність є, сенсу в цьому немає. Але безумство, на жаль, сьогодні домінує”, — підсумував Ігор Яковенко.

Читайте також: На межі вимирання: як війна спровокувала демографічну кризу в Росії

Нагадаємо, 8 березня США, Британія і ще 7 країн попередили своїх громадян у Росії про терористичну небезпеку в найближчі 48 годин.

Прямий ефір