Україна робитиме всі можливі дії для деокупації Криму тими засобами, які спричинять менші жертви українських захисників і будуть найефективнішими. Про це сьогодні, 4 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Валерій Рябих.
“Ті удари по законних військових цілях у Криму є вже прямими діями, спрямованими на деокупацію Криму. На території Криму налічується близько 160 різних військових частин, які є законними цілями для завдання ударів. Також є частина об’єктів критичної інфраструктури, зокрема логістичні бази, нафтобази, шляхи сполучення, які використовуються окупантами незаконно на території Криму для проведення агресії проти України та скоєння міжнародного воєнного злочину — злочину агресії проти України”, — сказав він.
За словами експерта, щодо того, що Крим може бути деокупований без заходу військ, шляхом примусу окупантів до відступу та евакуації з півострова, це можна простежити на прикладі знищення паливної бази в Севастополі.
“Ця база забезпечувала паливом корабельний склад Чорноморського флоту. За повідомленнями української розвідки, 40 тисяч тонн дизельного пального було знищено. Це було паливо, яке в оперативному резерві для забезпечення того ж складу Чорноморського флоту для виконання поточних завдань. Для того, щоб забезпечити флот такою кількістю палива, якщо ми говоримо про втрачене, потрібно близько 20 ешелонів перенаправити сюди цього ж палива з території РФ через Керченський міст. Можемо побачити, як зростає навантаження на цю одну з небагатьох сполучних ниток, які використовуються окупантами для забезпечення своїх військ. Наступний удар по нафтобазі на Таманському півострові, яка могла б бути залучена для поповнення запасу палива, ще далі відсуває це логістичне плече”, — пояснив Рябих.
Він уточнив, що під загрозою можуть бути й інші бази, які дедалі далі й далі розташовані від території Криму.
“У зв’язку з цим істотно зростає навантаження на логістичні шляхи, окупант не справляється з постачанням військ усім необхідним, і виникає ситуація, коли той самий флот спочатку, не маючи змоги заправлятися, буде вимушений залишити військові бази в Криму, а потім у такий самий спосіб буде евакуйовано і війська. Коли будуть перервані останні шляхи постачання, а до них відносяться сухопутний коридор, який повинен бути перерізаний під час майбутнього контрнаступу ЗСУ, і, звичайно ж, Керченський міст, який також буде насамперед знищено або взято під вогневий контроль, щоб ті війська, які залишаться у Криму, опинилися в мішку, або після цього будуть полонені, або будуть змушені тікати з півострова Крим туди, де їм буде безпечніше”, — підсумував Валерій Рябих.
Читайте також: Потрібно підготувати театр військових дій максимально, — експерт про вибухи на об’єктах РФ
Нагадаємо, як заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, від 2014 року на окупованому півострові Крим Росія сформувала, як вона сама стверджувала, непотоплюваний бастіон — щільні ешелони різної оборони, зокрема протиповітряної. Однак у Криму все одно лунають вибухи.