Чи можлива поява реальної опозиції в Білорусі перед виборами-2025 — думка Вячорки

Франак Вячорка. Фото: belsat.eu

Олександр Лукашенко заявив про свій намір взяти участь у наступних президентських виборах у Білорусі, запланованих на 2025 рік. Не виключено, що в переліку кандидатів у бюлетені буде тільки Лукашенко, оскільки режим зробить усе, щоб не допустити до участі у виборчих перегонах опозицію. Однак не виключений і сценарій “Тихановської 2.0”. Таку думку в ефірі телеканала FREEДОМ висловив журналіст, радник білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської Франак Вячорка.

“Я думаю, що така собі Тихановська-2 в Білорусі вже є, вона кошмаром сниться Лукашенку, як і полк Калиновського, і всі ті активні групи білорусів, які продовжують партизанську боротьбу”, — сказав Вячорка.

Якщо говорити про інші виклики для Лукашенка, то вони, на думку журналіста, будуть пов’язані не лише з виборчою кампанією.

“Це буде, можливо, реакція на якісь події або перемогу України, просування України на фронті, або економічну кризу в Білорусі, спричинену санкціями, або якийсь такий демарш з боку номенклатури. Тоді й суспільство також підтягнеться. Досить Лукашенку прибрати силовиків із вулиць Білорусі на кілька днів, як знову люди масово вийдуть на вулицю. Я в цьому не сумніваюся”, — сказав спікер.

На думку Вячорки, до участі в президентських виборах у Білорусі нікого, крім самого Лукашенка, не допустять.

“Не виключено, що буде один тільки Лукашенко в бюлетені для голосування. І буде пропонуватися голосувати за Лукашенка Олександра або Олександра Лукашенка. Але ми повинні використати цю кампанію. Уже опрацьовуємо деякі сценарії, яким чином мобілізувати суспільство. Ситуація може змінитися до кінця року”, — сказав Вячорка.

Зараз важлива не тільки консолідація демократичного руху в Білорусі, вважає він, а й сильне підпілля.

“Саме тому Лукашенко зараз бореться і реорганізовує систему силовиків для власного захисту”, — доповнив гість ефіру.

Він нагадав, що Лукашенко обмежив білорусів у голосуванні за кордоном. І не виключає, що Путін зробить те саме.

“Щоб передбачити наступні дії Кремля, можна подивитися, що робить Лукашенко. І я думаю, що ближче до путінських “виборів” у березні ми побачимо також посилення репресій у РФ, як це було в Білорусі. Білорусь — така собі лабораторія тоталітаризму для Путіна”, — зазначив Вячорка.

Читайте також: США засудили фіктивні вибори в Білорусі — що відбувалося (ВІДЕО)

Прямий ефір