Чи може російський режим помститися Болгарії за її проукраїнську позицію — думка Мусієнка

Олександр Мусієнко. Скріншот: uatv.ua

У Росії та путінського режиму не так багато можливостей і способів, щоб помститися Болгарії за її чітку проукраїнську позицію. Таку думку сьогодні, 24 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Річ у тім, що те, чим вони можуть помститися, я думаю, що воно не вплине на ситуацію. Тобто очевидно, що вони, звичайно ж, можуть шантажувати питаннями газу, нафти, іншими питаннями якихось інвестицій тощо. Але очевидно, що ризики, які можуть бути від рішення болгарського уряду (про допомогу Україні, — ред.), проговорювалися. І, як мені здається, все-таки було ухвалено рішення в бік Європи і США. Чому? Зокрема через економічні перспективи. Адже очевидно, що вигоди від повноцінного зближення з ЄС і інвестицій від ЄС, і інвестиції зі США, і загалом їх більше, ніж російських економічних інтересів”, — пояснив він.

Крім цього, експерт нагадав, що насправді Балкани, починаючи з Болгарії і закінчуючи Чорногорією, — це завжди була зона, де Росія намагалася поширювати свій вплив, зокрема й економічний.

“Повірте мені, російські бізнесмени досить щільно намагалися інвестувати, будувати готелі та інші об’єкти, вкладати гроші тощо. Але все це було заморожено після санкційних обмежень. Навіть тими країнами, які не входять до ЄС, наприклад, як Північна Македонія, але й вони заморозили, зокрема, будівництво готелю в Скоп’є, який будувався за російські гроші. Вже тим більше в країнах Європейського Союзу. Тому Болгарія вже в принципі позбавлена можливостей і позбавила Росію важелів впливу”, — каже Мусієнко.

Це пов’язано з комплексним рішенням усього ЄС.

“І за це рішення голосувала, зокрема, і Болгарія. Тому всі санкційні обмеження проти російської економіки, які діють консолідовано ЄС, вони діють, зокрема, і з боку Болгарії. І тому, як мені здається, всі ризики прораховані, щоб зараз там Кремль не вигадував, це вже ситуацію не змінить”, — резюмував Олександр Мусієнко.

Читайте також: Болгарія змінює офіційну позицію і готова співпрацювати з Україною, — Мусієнко про військову допомогу

Як повідомлялося раніше, Болгарія вперше відправить до України бронетехніку разом із боєприпасами та запасними частинами. Йдеться про близько 100 бронетранспортерів радянського виробництва, які Софія отримала ще в 1980-их роках за Варшавським договором як союзник СРСР. І хоча наприкінці минулого року парламент схвалив надання військової допомоги Україні, рішення про те, що саме надавати, було залишено на розсуд виконавчої влади. Попередні адміністрації через політичні розбіжності ідею про передання техніки відкидали. Прорив у військовому питанні став можливим тільки після приходу в червні нового болгарського уряду, який очолив Ніколай Денков.

Прямий ефір