Ризик того, що російські війська можуть піти в контрнаступ у Курській області, існує. Але поки що окупанти не в силах цього зробити. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
“Очевидно, що певні підготовчі заходи росіяни ведуть. І саме під це підтягують свої сили. Але фактично поки що не в силах здійснити такі маневри. Але ризики і ймовірність того, що Росія може піти в контрнаступ, присутні”, — сказав Мусієнко.
В українського командування теж є розуміння, що це може статися в найближчій перспективі, і без цього не відбувалося планування операції в Курській області, доповнив експерт.
“Залучення російських військ для проведення контрнаступальних дій у Курській області вимагає збільшення контингенту цих військ порівняно з тим, який він є там станом на зараз. Відповідно, це і витрачання боєприпасів, снарядів, озброєнь, перекидання і логістика. А це досить складні компоненти”, — зазначив спікер.
За словами Мусієнка, наразі Силам оборони діями в Курській області вдається сковувати і стримувати досить серйозний контингент російських військ, а також диктувати свій порядок дій.
“Таким чином Росія втягується в битву на тому напрямку, де вона не планувала. Раз вони не планували цього робити там, значить, що ми вже підходимо з погляду перехоплення ініціативи в певний спосіб і примушуємо противника діяти там, де ми цього хочемо, і виконувати ті дії, які для нас певною мірою необхідні”, — сказав гість ефіру.
Читайте також: “Є потенціал розширити межі”: динаміку та перспективи Курської операції ЗСУ проаналізував Мусієнко
Нагадаємо, нині під контролем ЗСУ — 1 294 кв. км території Росії та 100 населених пунктів Курської області, про що раніше заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. За його словами, щоб стримати тиск Сил оборони України, Росія змушена перекидати до своїх кордонів солдатів з інших напрямків. Це і було однією з основних цілей Курської операції.