Чи готова Європа направляти війська в Україну — думка політолога

Еммануель Макрон, Володимир Зеленський і Кір Стармер у Парижі. Фото: president.gov.ua

Французькі та британські військові вирушать в Україну, щоб вивчити можливість розгортання сил стримування, про які раніше заявив президент Франції Еммануель Макрон, як елемента гарантій безпеки. Таким чином робота “коаліції охочих” переходить в оперативну стадію і очевидно, що Європа готова відправляти війська в Україну. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.

“Коаліція охочих”, її створення, це вже один величезний позитив. І важливий той факт, що її робота вже переходить, як сказав раніше прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, в “оперативну фазу”. Все це свідчить про те, що дійсно вже обговорюють технічні питання і деталі”, — сказав Леонов.

Він назвав три фактори, на які варто звернути увагу. По-перше, розмова про те, що “коаліція охочих” представлятиме не тільки сухопутні сили, а й ті, що діятимуть у повітрі та на морі.

“Очевидно, що це будуть і флот, і військово-повітряні сили. Другий момент — те, що ніхто не буде питати в Росії дозволу на відправку контингенту. Про це раніше говорив президент Франції”, — акцентував Леонов.

Ще один важливий момент, на якому він акцентував увагу, те, що коаліція, згідно із заявами лідерів, має бути готовою вступати в бойові дії, якщо буде зірвано перемир’я.

“Тобто ось ці три факти говорять про те, що Європа готова направляти війська в Україну. Ба більше, не просто готова відправляти, а й готова розглядати варіанти, зокрема, прямої участі в бойових діях. Мені здається, це кардинальний злам у ставленні європейців до війни Росії проти України”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Європейський військовий контингент в Україні як гарантія безпеки: чи відправлять західні лідери свої війська — думки експертів

Нагадаємо, у Парижі 27 березня відбулася зустріч європейських лідерів у форматі саміту “коаліції охочих”. Зібралися представники понад 30 країн, зокрема й України, а також президентка Єврокомісії та генсек НАТО.

Раніше у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що кілька країн уже висловили згоду на участь у можливому відправленні військового контингенту в Україну.

Прямий ефір