З початком повномасштабної війни проти України та введення західних санкцій Росія звернулася за допомогою в обхід обмежень, зокрема до Китаю. Однак низка чинників, таких як вигоди від товарообігу та вторинні санкції США та ЄС, найімовірніше, схилять Пекін до скорочення допомоги країні-агресору. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
“Якщо брати той самий Китай, його обіг, наприклад, з Євросоюзом на рівні приблизно в 750 млрд дол., зі США — 705-707 млрд, із Росією — 200 млрд. Якщо порівняти обсяг торговельних операцій з ЄС і США — це більш ніж 1,5 трлн дол. на рік порівняно з 200 млрд дол., які Китай має з Росією. Це вкрай маленька сума. Тому, природно, Китай не втрачатиме такі божевільні обороти”, — сказав він.
Як зазначив експерт, особливо з огляду на погіршення економічного зростання в Китаї та наявну на сьогодні кризу, Пекін, найімовірніше, не віддаватиме перевагу торгівлі з Росією.
“І з тими обмеженнями, які було запроваджено на фінансування американських венчурних фондів та інвестиційних компаній, а так само на китайські високотехнологічні компанії… Необхідно розуміти, що це не просто так. Усе те, що відбувається, досить чітко дає сигнали КНР про те, що з Росією торгувати токсично”, — наголосив Пендзин.
На його думку, деякі малі банки і компанії можуть продовжити співпрацю з Росією, надаючи допомогу в обході санкцій.
“Але як державна політика — цього не буде в тому обсязі, в якому, цілком можливо, очікує Росія. Тож сигнали, які сьогодні доносяться зі Сполучених Штатів Америки та Європи з приводу дотримання санкційних обмежень, думаю, однозначно будуть серйозно досліджені в Китаї”, — підсумував Олег Пендзин.
Читайте також: Переорієнтація російської економіки на схід дорожча і менш вигідна — думка економіста