Чутки про смерть президента Російської Федерації Володимира Путіна — це колективне несвідоме російського суспільства, яке знайшло вираження в соціальних мережах. Росіяни бояться боротися з диктатором безпосередньо, а чекають його зникнення. Ставлення росіян до Путіна демонструють не соціологічні дослідження, а запит у пошукових мережах, чи справді помер президент РФ. Таку думку сьогодні, 1 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог і публіцист Аббас Галлямов.
“Чутки про смерть Путіна — це колективне несвідоме. Тобто всі дуже хочуть, щоб він зник, розчинився. У росіян яке ставлення до Путіна? З одного боку, він реально всіх дістав. З іншого боку — всі бачать, що він вчепився в крісло і не збирається його звільняти. А його повалення — це вкрай складне завдання. Там кров’ю вмитися треба буде. А добре б, щоб він зник. Це віра в диво”, — зазначив він.
Експерт наголосив, що ці чутки тільки підтверджують негативне ставлення до Путіна, яке суперечить соціологічним дослідженням усередині Росії.
“Адже протягом доби після повідомлення про смерть Путіна в соцмережах російських просто неможливо було знайти нічого іншого. Не треба дивитися на сайти Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД) і “Левади-центру” з приводу схвалення діяльності Путіна, досить подивитися, скільки разів росіяни в Яндексі забили “Путін помер”, щоб зрозуміти, як реально вони до нього ставляться. Ось це вираз колективного несвідомого”, — пояснив він.
Читайте також: Запит “Путін помер” став найпопулярнішим у Google — детальний розбір фейку (ВІДЕО)