Чотирилапих “поліціянтів”, “нацгвардійців” та “рятувальників” обстежують у Запоріжжі — кадри роботи військового шпиталю ветмедицини (ВІДЕО)

Пес-сапер Рокі. Скріншот: uatv.ua

У Запоріжжі перевірять здоров’я всіх службових собак. Для цього до міста приїхали спеціалісти Першого військового шпиталю ветеринарної медицини України. Головне завдання — допомогти запорізьким колегам обстежити чотирилапих і за необхідності провести термінове лікування, повідомляє FREEДОМ.

Німецька вівчарка Рокі — перший у черзі на обстеження. Він — ветеран, що майже десять років допомагає саперам Нацполіції шукати вибухівку. У послужному списку пса — охорона міжнародних заходів та робота у зоні бойових дій.

“У Черкаській області у місті Умань брав участь в охороні заходів, організованих паломниками-хасидами. Брав участь в АТО у Маріуполі, був на ротаціях з пошуку вибухових речовин”, — розповідає про Рокі начальник сектору кінологічного забезпечення Запорізького обласного управління Національної поліції Сергій Устиненко.

За собачими мірками Рокі вже літній, і здоров’я його вже не таке, як у молоді роки. Весною переніс хворобу, але тоді пса вдалося вилікувати. Однак зараз все повторилося: у Рокі зник апетит, годувати доводиться за допомогою крапельниці.

“У травні він захворів серйозно, тоді ми впоралися із цією ситуацією. Все літо він працював, увійшов у форму. Але зараз у нього рецидив”, — каже ветеринарна лікарка Олена Кравченко.

Військові ветеринари привезли до Запоріжжя справжню лабораторію, зокрема аналізатори крові та апарат для ультразвукового дослідження. Під час обстеження початковий діагноз Рокі підтвердився, йому призначили лікування.

“Провели обстеження пацієнта, проаналізували попередні дослідження, [провели] і лабораторний, і клінічний огляди, УЗД-дослідження. Під час обстеження виявлено пухлину стравоходу”, — повідомив начальник Першого військового госпіталю ветеринарної медицини України Кирило Чумаков.

Наступний пацієнт — вівчарка Неш. Він молодий колега Рокі — тільки навчається пошуку вибухівки. За результатами обстеження Нешу призначили лікування від ускладнень після запалення вуха.

Перший військовий шпиталь ветеринарної медицини створили шість років тому з ініціативи Національної поліції, щоб стежити за здоров’ям та лікувати службових собак усіх кінологічних центрів країни.

“Працюємо практично цілодобово. Знаєте, я можу, напевно, один в Україні похвалитися, що знаю в обличчя кожного собаку Національної поліції”, — каже начальник Першого військового шпиталю ветеринарної медицини України Кирило Чумаков.

З перших днів повномасштабного російського вторгнення медики госпіталю лікують службових собак, які використовуються на фронті. Як згадує начальник шпиталю, допомагали й багатьом іншим пораненим тваринам.

“Під час деокупації Київської області довелося оперувати корову, поряд лежав службовий собака, стояли дітки з покаліченими котами”, — розповів Кирило Чумаков.

У Запоріжжі військовим ветеринарам належить обстежити всіх чотирилапих помічників, які служать у Нацполіції, Нацгвардії та Держслужбі з надзвичайних ситуацій. Потім медики поїдуть до кінологічного центру іншої області.

Читайте також: Евакуйовані з Херсонщини собаки та коти проходять лікування й адаптацію в притулку Львова (ВІДЕО)

Прямий ефір