Чорноморський флот РФ провалив чотири свої основні завдання, — Лакійчук

Знищення БДК "Саратов" у Бердянську. Скріншот: pravda.com.ua

Усі чотири глобальні завдання, які російське військове керівництво ставило перед Чорноморським флотом РФ, — провалені. Про це сьогодні, 9 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник військових програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.

Він зазначив, що не зовсім правильно говорити, що знищено 30% потужностей Чорноморського флоту.

“Наприклад, був на Чорноморському флоті один ракетний крейсер “Москва”, тепер їх нуль. Тобто за функцією ракетних крейсерів росіяни нічого не можуть уже. Це не 30%. Або, наприклад, щодо десантних кораблів: із 13 одиниць, які в них були, залишилася половина. Наскільки відсотків їхні можливості впали? Половина залишилася, але вони бояться в море вийти. І тому рахувати за одиницями не зовсім правильно”, — сказав Лакійчук.

Оцінювати потужності потрібно за здатністю флоту виконувати завдання, які перед ним поставили. Перед Чорноморським флотом стояло чотири глобальні завдання.

“Перше — повністю домінувати в Чорному морі. Російське командування було впевнене, що вони легко з цим завданням впораються, виявилося, що ні. Ми провалили друге їхнє завдання — блокада українських портів. Завдання підтримки сухопутних військ на приморських напрямках провалилося — ми вигнали російський флот із північно-західної частини Чорного моря. Завдання морської десантної операції у них повністю провалене”, — перелічив Лакійчук.

У флоту ще частково зберігається здатність завдавати ракетних ударів по території України.

“Але загалом, за великим рахунком, не маючи свого класичного флоту в Чорному морі, наші Сили оборони погнали противника в прямому сенсі слова. Це вдалося завдяки використанню креативних нових технологій для знищення цього старого флоту. І зараз вони тікають не тільки в порт “Новоросійськ”, а й у “Азов” [у Ростовській області]. Але у нас знайдуться засоби ураження, щоб спрацювати по них і в Азовській акваторії”, — наголосив експерт.

Читайте також: З бочками простіше, з баржами — складніше: про способи прориву бонових загороджень росіян на морі розповів Лакійчук

Прямий ефір