Чорноморський флот РФ більше не може повноцінно виконувати покладені на нього завдання, — Риженко

Ракетний крейсер "Москва" Чорноморського флоту РФ (знищений 14 квітня 2022 року). Фото: gettyimages.com

Сили оборони України своїми асиметричними діями не дають можливості повністю розвернутися і повноцінно виконувати завдання кораблям Чорноморського флоту РФ. Нині він фактично перебуває в блокаді. Про це сьогодні, 28 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗСУ (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

Він зазначив, що Чорноморський флот створювався в 1960-1970-х роках минулого століття.

“Його робили під можливі бойові дії в Чорному, Середземному морях. Основна маса кораблів Чорноморського флоту мала виконувати завдання в Середземному морі. Інші кораблі в Чорному морі мали виконувати завдання протичовнові, тобто знаходити підводні човни супротивника, але й, можливо, наносити удари ракетами, ракетними комплексами по кораблях супротивника, які прорвалися в Чорне море”, — розповів експерт.

Він додав, що 2014 року, коли Крим був окупований, завдання Чорноморського флоту видозмінилися.

“Спочатку кораблі Чорноморського флоту отримали ракети “Калібр”. До слова, концепт був узятий у Заходу. Зараз ті завдання, до яких вони готувалися, кораблі Чорноморського флоту, неактуальні. Підводних човнів у Чорному морі немає. Надводних кораблів противника, в які вони стріляли б своїми ракетами, теж немає. Тому, залишається одне — блокування судноплавства. Ну і ще потенційно — висадка морського десанту, що теж дуже проблематично в нинішніх реаліях. Тому що будь-який десант, який буде сформований, буде просто знищений ще до виходу в район десантування”, — пояснив гість ефіру.

За його словами, найнебезпечнішими діями Чорноморського флоту на сьогодні для України є нанесення ракетних ударів з кораблів. Але загалом сьогодні Чорноморський флот перебуває у стані блокади.

“Чорноморський флот РФ сьогодні перебуває в стані такої операційної заморозки, тобто блокади. Виходити вони можуть, тому що для них є серйозна небезпека отримати якісь пошкодження, або бути повністю знищеними“, — резюмував Андрій Риженко.

Читайте також: У росіян залишилося 4 бази для ремонту кораблів, але з цим є великі проблеми — деталі від Риженка

Прямий ефір