Чорноморський флот позбувся дорогих суден: яких фінансових втрат зазнали ВМС РФ у Криму (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Рейтинг знищеної або пошкодженої військово-морської техніки РФ серйозно оновився. У ніч із 13 на 14 вересня Україна завдала потужного удару по російському Чорноморському флоту, повідомляє FREEДОМ.

Російські ЗМІ повідомили про візит міністра оборони РФ Сергія Шойгу в Примор’я на завод “Звезда” в місто Великий Камінь. Він перевірив модернізацію атомних підводних човнів і настійно попросив проводити роботи оперативніше. Візит міністра оборони медійний неспроста, адже в останні кілька днів Чорноморський флот Росії знатно порідшав, а війна затягнулася і щодня спустошує гаманець росіян. Лише з початку цього тижня вони втратили сотні мільйонів рублів в анексованому в України Криму.

У бухті Севастополя на судноремонтному заводі згоріли 2 судна. Загальний збиток — 400 млн дол. 300 млн дол. з них коштує нова російська субмарина “Ростов-на-Дону” — носій крилатих ракет “Калібр”. Її спустили на воду 26 червня 2014 року в Пітері, і звідти вона попрямувала до Криму.

“Підводний човен Чорноморського флоту “Ростов-на-Дону” після успішного навчального року отримав найменування ударний. Екіпаж заслужив це звання за виконання завдань у складі угруповання військово-морського флоту (ВМФ) Росії в Середземному морі. Найменування “ударне” присвоюється наказом міністра оборони найбільш боєздатним з’єднанням”, — з російського випуску новин програми “Вести”.

Цілий фільм, присвячений субмарині, пропагандисти виклали в мережу влітку 2022 року. І, звичайно ж, без “аналогів немає” тут не обійшлося.

“Цей дизель електричний підводний човен із комплексом ракетно-торпедного озброєння досі не має аналогів у світі. Непомітні та невловимі. Ці кораблі вважаються найбільш малошумними з усіх існуючих у Росії”, — розповідають у фільмі.

Пошкодження підводного човна британська розвідка назвала катастрофічними й на його відновлення, якщо там є що ремонтувати, підуть роки.

Великий десантний корабель “Мінськ” також постраждав. Його приблизна вартість на сьогодні в районі 100 млн дол.

“Труднощі відновлення пов’язані з кількома напрямками. Насамперед із тим, що це проєкт польського виробництва, і можливостей ремонту і відновлення подібних кораблів у Російській Федерації практично не залишилося. Тому вузли та агрегати неможливо десь зараз знайти в умовах обмежень. Також цей корабель 1984 року випуску. Уже частина обладнання не випускається”, — пояснив військовий експерт Defense Еxpress Валерій Рябих.

Сьогодні будівництво такого судна оцінюється в 500 млн дол. Якщо російська влада зовсім не проти зазирнути в кишеню пересічних громадян, то ось такого цінного ресурсу, як час, у неї немає.

Читайте також: Операція зі знищення підводного човна та десантного корабля у Севастополі: успіхи ЗСУ у Криму обговорюємо з експертами

Прямий ефір