Чому військова допомога від Північної Кореї обмежена для Росії — пояснення експерта

Ким Чен Ын и Владимир Путин. Фото: ap.org

Росія продовжує прагнути отримати військову допомогу від Північної Кореї, зосереджуючись на боєприпасах та балістичних ракетах. Однак можливості Північної Кореї обмежені через високий ризик повномасштабної війни на Корейському півострові. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.

“Пріоритет їхньої взаємодії — не політична і дипломатична ситуація, тому що КНДР набагато більш ізольована, ніж Росія. І КНДР у цій ізоляції КНДР навіть якось прижилася. Тобто, щоб уявити собі неізольовану КНДР — потрібно бути письменником футурологом або фантастом”, — сказав він.

Експерт зазначив, що для Москви пріоритетом співпраці залишається отримання від Пхеньяна боєприпасів і балістичних ракет.

“Росія вже почала отримувати від Північної Кореї балістичні ракети, але ми повинні розуміти такий фактор, що обсяги можливої допомоги Північної Кореї — Росії набагато більш обмежені, ніж може здатися. Зрозуміло, що Росія хотіла б отримати якомога більше, але Північна Корея не може виснажувати свої запаси, зважаючи на величезний ризик можливої повномасштабної наземної, повітряної та будь-якої іншої війни з Південною Кореєю”, — наголосив Божко. 

За його словами, виснаження власних запасів завжди стає стратегічною проблемою, а виробництво не забезпечує швидкого поповнення того, що роками накопичувалося на складах.

“Тому обсяги військової допомоги Північної Кореї Росії дійсно обмежені, хоча нам і не потрібно нівелювати цей фактор. Але сам факт того, що Росія не може своїми оборонними потугами покрити повністю свої потреби у війні, це для нас, безумовно, позитивний фактор. Це говорить, що, попри колосальні вливання в російський ВПК, які відбувалися у 2022 і 2023 роках, вони все одно не є такими самодостатніми, як це позиціонувалося до війни”, — резюмував Ярослав Божко.

Читайте також: КНДР передала РФ ракети: як Україна може їм протистояти, пояснив Романенко

Як повідомлялося, 30 грудня 2023 року і 2 січня 2024 року Росія під час масованих обстрілів запустила по Україні північнокорейські балістичні ракети.

Раніше стало відомо, що Північна Корея поставила до Росії понад тисячу контейнерів із боєприпасами. Факт передачі озброєння підтверджують супутникові знімки

Прямий ефір