Чому США зволікають із передачею далекобійної зброї Україні, пояснив експерт

ATACMS. Фото: wikipedia.org

Якнайшвидше дати Україні ракети Taurus і ATACMS закликали союзників в українському МЗС. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пообіцяв, що ЗСУ використовуватимуть ракети великої дальності лише на території України. Як на подібні заяви реагують у США — в ефірі телеканалу FREEДОМ поговорили з директором магістерської програми глобального менеджменту в Американському університеті в Києві Марком Войгером.

Він наголосив, що президент Байден та його радники, і Пентагон, і американський Конгрес чітко заявили, що стратегічна мета — підтримувати Україну до переможного кінця.

“Тут проблем є кілька. Справді, є проблеми політичного характеру, але також і технічного, і суто військового”, — сказав Войгер.

Він припустив, що приголомшливі успіхи ЗСУ при звільненні Херсона, Харківської області створили очікування надзвичайного оптимізму в тому плані, що росіяни не зможуть перейти в оборону.

“Всі припускали, що контрнаступ розвиватиметься набагато швидше, ніж він зараз іде. І таким чином, напевно, не те, що виправдовували, а просто пояснювали відсутність цих критично важливих компонентів як F-16 і ATACMS. Я дуже здивований рішенням цього уповільнення з боку американської адміністрації, оскільки доктрина НАТО і наша американська доктрина з ведення бойових дій, навіть коли ми були в Іраку, в Афганістані, завжди передбачають підтримку з повітря, тобто повітряна перевага — це просто аксіома у військовій справі, тобто основні кроки, основні елементи — це мати перевагу на полі бою з повітря. Отже, створювати у себе такі очікування, мати такий оптимізм, коли ми не надали саме ось цю повітряну підтримку, це було невиправдано, я сказав би, на жаль”, — додав експерт.

Також він зазначив, що потрібний комплексний підхід до підготовки пілотів, ремонтників, технічного персоналу, який займає дуже багато часу. Водночас, експерт переконаний, що Україна таки отримає далекобійне озброєння.

Читайте також: Німецькі ракети Taurus для України: причини та наслідки можливого рішення пояснив ексглава української зовнішньої розвідки

Прямий ефір