Чому рух дружин мобілізованих у Росії так і не набув масового характеру, пояснив Матвєєв

Протест дружин мобілізованих у Москві. Фото: SOTAvision

Російська влада уникає радикальних методів впливу на жінок, чиї чоловіки були мобілізовані на повномасштабну війну проти України. Однак навіть стратегія мовчання з приводу протестів, а, можливо, і приховані форми тиску на учасниць руху, справляють свій вплив. Про це сьогодні, 2 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Ян Матвєєв.

“Дійсно, на дружин тиснули і продовжують тиснути, вони не здаються, але загалом ситуація не виходить у якийсь масовий рух. Мабуть, Кремль вважає, що дружини не такі небезпечні і можна не розв’язувати це питання радикально”, сказав він.

На його думку, існує тонка грань у діях влади щодо родичів мобілізованих, особливо з огляду на можливу реакцію прихильників війни.

“Тому що, звичайно, вони можуть схопити всіх цих дружин і просто посадити до в’язниці. Це взагалі легко робиться, у путінській Росії кого завгодно і за будь-яким звинуваченням… Можуть хоч наркотики їм підкинути що завгодно. Але все ж таки вони ж дружини діючих військових, і з погляду прихильників війни це буде виглядати дуже дивно. Тому намагаються просто замовкнути”, зазначив Матвєєв.

Однак завдяки зусиллям російської влади цей рух все ж не розширюється, наголосив експерт.

“Якби не було ніякої протидії, то, напевно, рух був би набагато більш масовим. Хто, можливо, хотів би приєднатися до цього руху, вони їх залякали. І тому дружин, які висловлюються відкрито, їх усе-таки порівняно мало”, резюмував Ян Матвєєв.

Читайте також: Кремль завдяки весняному призову розширює зусилля з примусової мобілізації — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір