Чому Росії невигідно застосовувати ядерну зброю в космосі, пояснив експерт

Розпад супутника на навколоземній орбіті. Ілюстрація: space.com

Якщо Росія застосує ядерну зброю в космосі для знищення супутників інших держав, то фактично вистрілить собі в ногу. Адже тоді будуть ліквідовані і її супутникові апарати, і союзників РФ. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав незалежний експерт-аналітик з питань космічної діяльності Андрій Колесник.

“У такому разі буде знищено не тільки російські супутники, але і їхніх союзників — Китаю, у якого апаратів набагато більше, ніж у Росії. У Пекіна приблизно втричі більше супутників на орбіті, ніж у РФ. І вони більше, скажімо так, у цьому зацікавлені, щоб їхні системи були збережені. Оскільки на сьогодні Китай допомагає Росії в глобальній навігаційній системі, позаяк вона перебуває в стані, коли вже не може працювати без китайської допомоги”, — сказав Колесник. 

Він також звернув увагу на те, що зараз Росія отримує дуже багато космічних знімків території України для допомоги у веденні бойових дій. 

“Тобто в цьому плані Росія фактично стрілятиме собі в ногу та позбудеться всього того, що дає їй Китай. Якщо раптом вони справді наважаться підірвати ядерну бомбу в космосі, то в такий спосіб знищать не тільки свої супутники, західні, а й Китаю”, — зазначив експерт. 

Читайте також: Шантаж космічних масштабів: експерти пояснили, чому РФ ветувала резолюцію ООН про заборону ядерної зброї в космосі

Як повідомлялося раніше, Росія вивела на орбіту супутник, який може бути протикосмічною зброєю. За необхідності РФ зможе його підірвати та знищити значну кількість супутників навколо Землі. Про це заявив представник Пентагону Патрік Райдер. За його словами, російський космічний об’єкт зараз перебуває на одній орбіті з урядовим супутником США.

Ще в лютому поточного року влада Сполучених Штатів заявила про нову “серйозну загрозу” від РФ, яка полягає в її спробах створити протисупутникову зброю із застосуванням ядерних технологій.

Прямий ефір