Чому Росія запускає ракети по Україні з Каспію та Енгельса, пояснив авіаексперт

focus.ua

Росія може випускати дуже обмежену кількість “Кинджалів” — 6 ракет на місяць. В умовах, коли у них різко змінилася логістика постачання, можна припустити, що якість цих ракет не зросте. Відповідно, не зросте і їхня точність. Про це сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів авіаційний експерт і аналітик Костянтин Криволап.

Так він прокоментував інформацію, що, як стало відомо, росіяни в середині серпня втрачали ракету “Кинджал” над Тульською областю. Ця ракета призначалася для удару по Україні.

“Вони і бомби втрачали над Брянськом. Для них це звичайна справа. Чому в основному всі запуски Х-101 робляться з Каспію? З тієї простої причини, що, якщо вона відірветься, або полетить не туди, куди треба, або не запуститься, то вона впаде в Каспійське море і страждатимуть тільки тюлені, і вони вже страждають. Там екологічні проблеми дуже серйозні. А коли вони пускають з боку Енгельса, там є великий авіаційний полігон, і передбачається, що, якщо вона там впаде, то теж особливо ніхто не постраждає, і мало хто про це дізнається. Тому це досі не зовсім надійна ракета, з точки зору її експлуатації”, — пояснив Криволап.

Також авіаційний експерт висловив думку щодо того, що Росія хоче використовувати вдосконалені МіГ-31К — МіГ-31І — для запуску “Кинджалів”.

“МіГ-31К було зроблено чи то 6, чи то 10 машин, модифікованих під носіння “Кинджала”. Там у них були проблеми з цими літаками, їх залишалося чи то 6, чи то 5. І зараз саму цю модифікацію “И” в них було запущено досить давно, але щось не зовсім виходило, вочевидь, перехід від кнопкових телефонів до смартфонів спричиняв певні складнощі. Тому, коли кількість і якість льотчиків почала різко погіршуватися, то вирішили, що треба цей процес автоматизувати. І ось вони якось начебто як автоматизували”, — сказав він.

До чого це призведе, зараз сказати складно, зазначив аналітик.

“Тому що завжди йшлося про те, що це аеробалістична ракета, яка може маневрувати, наближаючись до цілі, здійснюючи якісь божевільні маневри з величезними перевантаженнями, дуже керована і дуже точна. Зараз говорити про те, що цей автоматизований запуск призведе до якогось поліпшення якості влучання, тобто знизить імовірнісне кругове відхилення, без зміни ракети якось складно це технічно уявити. Воно виглядає якось не зовсім логічно”, — резюмував Костянтин Криволап.

Читайте також: 17 російських крилатих ракет і 18 дронів збиті силами ППО вночі — деталі

Нагадаємо, як сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, Росія відновила випуск ракет і організувала виробництво “Шахедів”, частину цих засобів ураження, очевидно, накопичує. Це означає, що РФ матиме можливості для завдання масованих ударів по українській інфраструктурі в осінньо-зимовий період. Необхідно готуватися до всіх можливих сценаріїв, зокрема найважчих.

Прямий ефір