Якщо десятки країн підтримають загальні умови для майбутніх переговорів між Україною і Росією, то Путіну доведеться враховувати цю думку. Тому російський диктатор так нервує і намагається перешкоджати проведенню Глобального саміту миру у Швейцарії, прагнучи скоротити кількість учасників і рівень представництва. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
“Путін боїться самої альтернативи — іншої стратегії мирних переговорів; Він хотів монополізувати майданчик мирних переговорів, хотів нав’язати й Україні, й Заходу переговори на своїх умовах — умовах капітуляції України”, — сказав він.
Політолог наголосив, що умови капітуляції України відображають основні принципи нібито “мирного договору” 2022 року, на який часто посилається російський диктатор.
“У Стамбулі не було жодних домовленостей. Всупереч словам Путіна, були пропозиції з боку України, і українська сторона була готова піти на деякі поступки. Однак, коли Путін висунув свій проєкт 15 квітня, який передбачав чотириразове скорочення чисельності та озброєння української армії, це було абсолютно неприйнятно. Україна відмовилася вести переговори з Путіним на цих умовах”, — зазначив Фесенко.
Тому Україна висунула компромісний варіант, який буде обговорюватися на майбутньому саміті у Швейцарії. Цей план заснований на 10 пунктах, запропонованих президентом України Володимиром Зеленським.
“Це стратегія України й наших партнерів, яка ламає всі плани Кремля. Тому Путін так скаженіє та прагне скоротити кількість учасників саміту й рівень представництва. Тому що він розуміє: одна справа — вести переговори тільки з Україною, плюс посередники. Інша справа — коли не тільки Україна, а десятки країн світу… Важливо, що якщо десятки країн підпишуть спільні умови для майбутніх переговорів, Путіну з цим доведеться рахуватися. Це означає, що не тільки Україна, а й значна частина міжнародної спільноти вимагатиме від Путіна справедливих умов початку переговорів”, — підсумував Володимир Фесенко.
Читайте також: Глобальний саміт миру збере представників щонайменше 80 країн: чого очікує Україна
Раніше російський опозиційний політик Ілля Пономарьов висловив думку, що для Володимира Путіна сам факт проведення Глобального саміту миру, в якому погодилися взяти участь представники великої кількості країн, є великим ударом.